Home Archiwum 2017 r.

 Archiwum roku 2017

 
 
 20.12.2017 r. 
"Wieczór wigilijny - Jasełka"  
 
  
 
organizatorzy: p. M. Barczak, p. K. Włoszek, p. K. Tołłoczko, p. A. Kamiński
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

25.11.2017 r. 
Dzień Życzliwości
 

Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie, gdzie każda grupa zaprezentowała krótką inscenizację pokazującą, że warto okazywać życzliwość innym każdego dnia w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.
   
Ważnymi elementami obchodów były hasła zn tej okazji przypięte do ubrań wychowanków, prezentacja plakatów, wspólna zabawa w "ziemniaka" oraz pisanie wierszy, gdzie młodzież każdej z grup mogli wykazać się inwencją twórczą. Przez cały czas wspaniale się bawiliśmy a na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich uczestników do "Stołu Życzliwości", na którym znajdowały się słodkości przygotowane przez wychowanków. 
Dziękujemy i gratulujemy
 
organizatorzy: Samorząd Wychowanków oraz ich opiekunowie: p. K. Włoszek, p. S. Ostrowski oraz p. D. Zniszczoł
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...  

Redakcja gazetki ośrodkowej 
zaprasza do poczytania grudniowego wydania 
 
Redakcja gazetki: wychowankowie oraz opiekunowie - p. A. Łuczak oraz p. E. Nieradko

15.11.2017 r. 
Kurs Umiejętności Zawodowych - mechanik samochodowy.
Zajęcia w ramach projektu - "Nowa Perspektywa - Lepszy Start"
 
  
Aby zapewnić wychowankom łatwiejszy start w dorosłe życie po opuszczeniu naszej placówki i zminimalizować ryzyko ich wykluczenia społecznego w przyszłości w placówce naszej realizujemy projekt "Nowa Perspektywa - Lepszy Start". W ramach projektu nasi wychowankowie mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach z zakresu poradnictwa psychospołecznego, treningu kompetencji i umiejętności społecznych, poradnictwa w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym. Ponadto młodzież ma okazję wziąć udział w kursach umiejętności zawodowych(między innymi w zawodzie: mechanik samochodowy, fryzjer, kucharz, piekarz), wycieczkach zawodoznawczych. Prowadzone są również zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, przedsiębiorczość, prowadzenie gospodarstwa domowego oraz savoire vivre w życiu codziennym. W ramach projektu udzielamy poradnictwo prawne i rodzinne oraz pomoc w nawiązywaniu współpracy z podmiotami pomocowymi.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

 15.10.2017 r. 
Wolontariat na rzecz projektu 
"Podaj dalej" z Młodzieżowego Projektu Obywatelskiego
 
   
 
Dnia 15 października 2017 roku w ramach projektu "Podaj dalej" z Młodzieżowego Projektu Obywatelskiego realizowaliśmy założenia zawarte w harmonogramie. Głównym celem projektu jest pomoc dzieciom z Wrocławskiego Hospicjum. W związku z tym, młodzież naszej placówki w ramach pracy wolontariackiej zaangażowała się w  akcję promocyjną pozyskiwania dawców krwi oraz komórek macierzystych....czytaj więcej...(<<<kliknij na zdjęcie>>>)

Opiekun grupy i organizator wolontariatu: p. A. Kamiński 

13.10.2017 r. 
Wolontariat na rzecz Festiwalu Teatralnego
"Dialog" 
 
Dziewczęta z grupy VIII pracowały jako wolontariuszki na rzecz Festiwalu Teatralnego "Dialog" we Wrocławiu. dziewczęta przygotowywały pakiety powitalne tzw. Welcomepack"s dla gości i aktorów festiwalu oraz tworzyły listę mailingową wolontariuszy, którzy będą obsługiwać poszczególne spektakle teatralne.
  
Nagrodą za pracę wolontariuszek będzie wyjście na spektakl "En avant, Marche" w  Teatrze Polskim we Wrocławiu.
organizator wolontariatu i opiekun: p. S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

12.10.2017 r. 
Wybory do Samorządu Wychowanków oraz Rzecznika Praw Dziecka 
 
Dnia 12.10.2017 roku odbyły się w naszej placówce wybory do Samorządu Wychowanków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Do Samorządu wybrani zostali: Wiktoria D. z grupy VIII (przewodnicząca samorządu) oraz Marcin D. z grupy IV oraz Sebastian Riedel z grupy I. 
Rzecznikiem Praw Dziecka wybrany został p. Sławomir Boguś. 
  
 
Wybory zorganizowali opiekunowie Samorządu Wychowanków w składzie: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

30.09.2017 r. 
Dzień Chłopaka
W tym szczególnym dniu dziewczęta sprawiły miłą niespodziankę naszym chłopcom.

  
Z okazji ich święta nakryły stoły na śniadanie, przygotowały drobne, słodkie upominki , a także zaprezentowały program artystyczny, który bardzo spodobał się męskiej części sali. 
organizatorzy: Dziewczęta :)  z pomocą p. D. Łaszewską oraz p. R. Mościńską 

29.09.2017 r. - 30.09.2017 r. 
Projekt "Bliżej"
 
W dniach 29-30.09.2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć rodziców naszych wychowanków w projekcie "Bliżej", który realizujemy ze Stowarzyszeniem "Przystanek" oraz wolontariuszami z Credit Suisse.

   
W czasie trwania projektu rodzice ze swoimi dziećmi  wzięli udział w grze miejskiej, w której po zaznaczonych na mapach trasach(każda para miała inną trasę) odszukiwali agentów i z ich pomocą starali się rozwiązać postawione zadania.  Omówiliśmy te doświadczenia w czasie wspólnej kolacji. Następnego dnia wspólnie wybraliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Rodzice i ich pociechy były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu, a organizatorzy przedsięwzięcia mocno usatysfakcjonowani ich wspólną pracą i bliskością. 
Serdecznie dziękujemy za wspólną prace Stowarzyszeniu "Przystanek" oraz  firmie Credit Suisse, która podarowała nam wolontariuszy i środki finansowe na organizację projektu. 
 
organizatorzy projektu:  p. A. Szewczyszyn, p. E. Kilimnik oraz p. M. Dziewulska - Hutnik 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

24-06.2017 r. - 09.07.2017 r. 
Wypoczynek letni
Obóz wędrowny - Lubniewice
   
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek  

 
24.06.2017 r. - 09.07.2017 r. 
Wypoczynek letni
Obóz kajakowy rzeką Wda
 
   
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. J. Szawernoga, p. M. Kawlinajtis 

 24.06.2017 r.  - 09.07.2017 r. 
Wypoczynek letni - obóz rowerowy.
    
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub  

23.06.2017 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017  
  
Organizatorzy apelu: grupa VII dziewcząt, grupy II chłopców oraz wychowawcy: p. K. Kupiec, p. P. Zaleszczak, p. D. Łaszewska,p. Jan Hołubowicz, p. p. M. Barczak, P. M. Bęś, p. E. Nieradko.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21.06.2017 r. 
Redakcja gazetki ośrodkowej
zaprasza do poczytania czerwcowego wydania 
"Borowska News" - czerwiec 2017- kliknij aby pobrać... 
 
 Redakcja gazetki: wychowankowie oraz opiekunowie p. A. Łuczak oraz p. p. E. Nieradko

26.05.2017 r. 
IV Wiosenny Turniej w Piłkę Nożną
o Puchar Dyrektora ZPO nr 3 we Wrocławiu
 
   
Klasyfikacja końcowa:
 
1 miejsce - ZPR w Brzegu Dolnym
2 miejsce - MOW Wrocław
3 miejsce - Gimnazjum nr 12 we Wrocławiu
4 miejsce - MOS Wrocław
5 miejsce - Gimnazjum nr 40 we Wrocławiu
 
organizatorzy: p. T, Horwat, p. A. Kozub, p. M. Stawicki
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

23.05.2017 r. 
Turniej Eliminacyjny do XVI Mistrzostw Polski
MOW - piłkarskie "6" na boiskach trawiastych 
w Brzegu Dolnym 
 
  
Klasyfikacja końcowa:
 
1 miejsce - ZPR w Brzegu Dolnym
2 miejsce - MOW Wałbrzych
3 miejsce - MOW Wrocław
4 miejsce -  MOW Mrowiny
 
opiekun reprezentacji: p. A. Kozub
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 
14.05.2017 r. 
"Runmageddon - Wrocław 2017"
 
Chłopcy z grupy III mieli okazję oglądać zmagania zawodników podczas morderczego biegu Runmageddon. Jest to wyścig określany piekielnym biegiem, podczas którego zawodnicy muszą pokonywać ekstremalnie trudne przeszkody, a zarazem współpracować ze sobą, bo tylko to gwarantuje dotarcie do mety. 
   
Tak więc byliśmy świadkami łez, wylanego potu, rozlanej krwi, chwili zwątpienia, ale przede wszystkim ogromnej satysfakcji po dotarciu na metę wyścigu. Chłopcom bardzo podobał się wyścig i padły mocne deklaracje uczestnictwa. W tym roku byliśmy jako obserwatorzy...A za rok, kto wie...?
 
Więcej informacji na temat zmagań...www.runmageddon.pl 
 
organizator wyjścia: p. A. Kamiński
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
 

09.05.2017 r. 
Wycieczka administracyjna w ramach projektu  
Nowa Perspektywa - Lepszy start 
 
   
Młodzież miała okazję odwiedzić różnorodne urzędy administracji rządowej i samorządowej w stolicy naszego województwa. Grupa chłopców miała okazję odwiedzić Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Wrocławia. Przedstawiono im role i zadania urzędów.Uczestnicy dowiedzieli się miedzy innymi o sposobie składania różnorodnych dokumentów potrzebnych w codziennym życiu. Kolejnym punktem wycieczki był Urząd Gminy w Czernicy. Podczas bardzo ciekawej prezentacji uczestnicy szkolenia mieli okazje dowiedzieć się w jaki sposób i po co tworzy się gminy i powiaty. Na zakończenie organizator szkolenia wręczył chłopcom zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. 
 
opiekun grupy z ramienia placówki: p. A. Rogowicz
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

09.04.2017 r. 
Mistrzostwa Wrocławia
w Bubble Soccer  
 
Wychowankowie grupy I i III mieli okazję spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportowej - bubble soccer. W zawodach wzięło udział sześć drużyn. Nasz zespół zajął ostatecznie 3 miejsce. 
   
Gra była jednocześnie dobrą zabawą, gdyż poza golami byliśmy świadkami wielu efektownych zderzeń i wywrotek- oczywiście w bezpiecznej formie. Wyniki naszych meczów: 
MOW Wrocław - Kosynierzy 1:2
MOW Wrocław - Żuczki  5:0 
MOW Wrocław - Białe Węże  5:0
MOW Wrocław - Subteno 0:5
MOW Wrocław - Kula Daje Fula 7:2
Serdecznie gratulujemy 
Opiekunowie grupy: p. M. Stawicki, p. K. Baraniecki
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie 

06.04.2017 r.
 
Zajęcia projektowe w ramach projektu
 "Nowa Perspektywa - Lepszy Start" 
 
Monter zabudowy i robót wykończeniowych
w budownictwie - kwalifikacja malarz - tapeciarz.
    
W dniu 6 kwietnia 2017 roku nasza młodzież wzięła udział w kolejnych zajęciach warsztatowych, które odbywają się w Zespole Szkół Budowlanych we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 236. Są to zajęcia projektowe, organizowane w ramach Kursu Umiejętności Zawodowych. Pod okiem doświadczonego instruktora wychowankowie poznają podstawową wiedzę dotycząca przygotowania podłoża malarskiego, doboru narzędzi malarskich a także zasad BHP i prawidłowego wykonywania czynności praktycznych na stanowisku pracy. Zadaniem kursantów od kilku dni było wyremontowanie szkolnej klasy. Podczas remontu młodzież pracowała z dużym zaangażowaniem, stosując się do zaleceń instruktora. Większość prac została wykonana przez kursantów na bardzo wysokim poziomie, za co zostali docenieni przez wykładowcę warsztatów.
Życzymy powodzenia na egzaminie...
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Tekst i zdjęcia: p. A. Kozub 

03.04.2017 r. 
Konkurs piosenki turystycznej
 
  
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt: 
1 miejsce - grupa VII
2 miejsce - grupa VIII
3 miejsce - grupa VI
 
Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców: 
1 miejsce - grupa I
2 miejsce - grupa II
3 miejsce - grupa V
 
Organizatorzy: p. K. Kupiec, p. A. Rogowicz
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

30.03.2017 r. 

III Mistrzostwa Dolnego Śląska

Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym 

 

W dniu 30 marca 2017 roku w hali  głównej kompleksu Aqua - Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu rozegrane zostały III Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym.

  

Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału 18 placówek resocjalizacyjnych z Dolnego Śląska. W rywalizacji indywidualnej nasza zawodniczka - Jolanta Gąsior, zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska. Natomiast w klasyfikacji drużynowej dziewcząt, ekipa nasza zdobyła drugą lokatę, przegrywając walkę o najwyższy stopień podium z drużyną MOW Sobótki. Na uwagę zasługuje sukces organizacyjny oraz zespołowa współpraca  pracowników i wychowanków MOW Wałbrzych. Serdecznie gratulujemy organizatorom oraz wszystkim zawodnikom, bez których turnieju tego by nie było.

Opiekun grupy: p. A. Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


29.03.2017 r.
Redakcja gazetki ośrodkowej zaprasza do poczytania marcowego wydania  
 
"Borowska News" kliknij aby pobrać...
 
Redakcja gazetki: wychowankowie oraz opiekunowie p. Agata Łuczak oraz p. Emilia Nieradko

19.03.2017 r. 
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
w halowej piłce nożnej 
 
Kolejny raz nasza drużyna wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w halowej piłce nożnej przy ul. Parkowej we Wrocławiu. Za rywali mieliśmy doświadczone i niezwykle mocne drużyny: Mall.pl, Szpilmacherzy oraz WPO Alma, które udzieliły nam cennej lekcji futbolu.
   
Nasza reprezentacja nie zdołała awansować do kolejnej rundy rozgrywek, zajmując czwartą lokatę. W fazie grupowej udało nam się zdobyć łącznie siedem bramek, których autorami byli Sebastian, Marek oraz Sergiusz.
Serdecznie gratulujemy
 
Opiekun grupy: p. M. Stawicki, p. R. Lewiński oraz p. A. Kozub
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...  

 
03.02.2017 r. 
Bal karnawałowy... 
  
W pięknie udekorowanej przez wychowanków i wychowawców sali balowej, nasza młodzież miała okazje uczestniczyć jak co roku w balu karnawałowy. Tym razem motywem przewodnim była "MASKA KARNAWAŁOWA". Zabawa taneczna przeplatana była zabawami i konkursami miedzy innymi na najpiękniejszą maskę karnawałową, króla i królową balu itd.
Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji (kliknij na zdjęcie)
Organizatorzy: p. K. Włoszek, p. D. Zniszczoł, p. S. Ostrowski oraz Samorząd Wychowanków
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

26.01.2017 r. 
 
Redakcja gazetki ośrodkowej zaprasza do poczytania styczniowego wydania...
 
 

 09.01.2017 r.
Projekt filmowy na zakończenie ESK Wrocław 2016  
 
 
Dnia 9 stycznia 2016 roku w naszej placówce realizowaliśmy projekt filmowy, który był związany z uwiecznieniem na filmie portretów wolontariuszy zaangażowanych w działania na rzecz Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ciągu całego ubiegłego roku.   Film powstaje na zlecenie Biura Festiwalowego IMPART i był realizowany przez p. Marcina Pławnickiego. 
   
Tego samego dnia na  apelu porządkowym  nasi wolontariusze otrzymali drobne upominki od organizatorów ESK Wrocław 2016 za pomoc, wielkie zaangażowanie przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia.
 
Wolontariuszom serdecznie dziękujemy i liczymy na zaproszenie na uroczystą premierę filmu.
 
Koordynatorzy wolontariatu: p. S. Ostrowski, p. A. Kozub 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

20.12.2016 r. 
Jasełka
  
Organizatorzy: p. R. Cymbalista, p. K. Tołłoczko, p. D. Jankowska oraz p. D. Łaszewska
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

16-17.12.2016 r.
 Wolontariat
Ceremonia Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury
Wrocław 2016 NIEBO
 
W dnia 16-17.12.2016 roku wolontariusze z naszej placówki wzięli aktywny udział w Ceremonii Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
    
Wcześniej przeszkoleni, po zjedzeniu pożywnej zupy, obsługiwali poszczególne sektory na widowni, pomagając w ten sposób widzom w zajęciu odpowiednich miejsc siedzących i udzielając niezbędnych informacji. Młodzież jak zawsze spisała się znakomicie. 
 
Opiekunowie grup: p. K. Włoszek, P. W. Kachniarz oraz p. A. Kozub 
Koordynator z ramienia placówki: p. S. Ostrowski  
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...  

Finał Projektu PLANET KIDS
KREATYWNOŚĆ Grupa Teatralna 
Praca ze świadomością ciała, budzenia go na poziomach psycho-somatycznych w oparciu o różnorodne narzędzia treningowe, stały się praktyczna podstawą do tworzenia spektaklu. Jednak myślą przewodnią i inspiracją, wypełniająca strukturę ruchową, stały się teksty, zapiski zaczerpnięte  z tzw. "Zeszytu" rumuńskiego pisarza, filozofa, eseisty i teoretyka nihilizmu Emila Ciorana.Autor zwykł mówić iż "radykalne wyzwolenie jest osiągalne tylko przez odzyskanie stanu pierwotnego , stanu najdoskonalszego, stanu z przed narodzin. Prawda, to proces wyzwalania się od złudzeń iluzji ". <<<czytaj więcej...>>>  
 
   
Spektakl "Odkodowanie" - prowadzenie Aga Agna Rybak i Jakub Gontarski, wsparcie Dorota Łaszewska. Projekt realizowany i sfinansowany w ramach programu Myśl w Ruchu Instytutu Muzyki i Tańca 
 
Koordynator projektu z ramienia placówki: p. Dorota Łaszewska 
Zdjęcia wykonał: p. Jacek Niedzielski - Niedziel
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...