Home Archiwum 2016 r.

Archiwum roku 2016

  Finał Projektu PLANET KIDS
KREATYWNOŚĆ Grupa Teatralna 
Praca ze świadomością ciała, budzenia go na poziomach psycho-somatycznych w oparciu o różnorodne narzędzia treningowe, stały się praktyczna podstawą do tworzenia spektaklu. Jednak myślą przewodnią i inspiracją, wypełniająca strukturę ruchową, stały się teksty, zapiski zaczerpnięte  z tzw. "Zeszytu" rumuńskiego pisarza, filozofa, eseisty i teoretyka nihilizmu Emila Ciorana.Autor zwykł mówić iż "radykalne wyzwolenie jest osiągalne tylko przez odzyskanie stanu pierwotnego , stanu najdoskonalszego, stanu z przed narodzin. Prawda, to proces wyzwalania się od złudzeń iluzji ". <<<czytaj więcej...>>>  
 
   
Spektakl "Odkodowanie" - prowadzenie Aga Agna Rybak i Jakub Gontarski, wsparcie Dorota Łaszewska. Projekt realizowany i sfinansowany w ramach programu Myśl w Ruchu Instytutu Muzyki i Tańca 
 
Koordynator projektu z ramienia placówki: p. Dorota Łaszewska 
Zdjęcia wykonał: p. Jacek Niedzielski - Niedziel
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Wolontariat
"Lecz uśmiechem"
 
  
W klinicznym Szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu w ramach porozumienia z Fundacją "Dr Clown", grupa VI dziewcząt z naszej placówki wystawiła bajkę pt. "Smerfy", chcąc umilić czas dzieciom z oddziału nefrologii. Motto wolontariuszy to "Lecz uśmiechem"
 
 
Opiekunowie wolontariatu: p. D. Milej, p. K. Włoszek  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

03.12.2016 r.
Sportowe Mikołajki
  
Organizatorzy: p. D. Milej, p. S. Boguś, p. J. Sołtys, p. P. Zaleszczak, p. K. Włoszek
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...  


 26.11.2016 r. 
Wieczór Andrzejkowy 
 
   
Organizator imprezy: p. R. Cymbalista oraz p. E. Nieradko
Zdjęcia wykonał: p. W. Kachniarz 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

14.11.2016 r.  

UWAGA!!! Zapraszamy do poczytania listopadowego wydania gazetki Borowska News (kliknij link aby pobrać)

 Redakcja gazetki:   wychowankowie oraz opiekunowie p. E. Nieradko, p. A. Łuczak oraz p. M. Barczak 


14.11.2016 r.
Projekt - "Planet Kids" - Kreatywność 2016 
 
W projekcie bierze udział grupa teatralna "Wena" oraz grupa VI dziewcząt. Miedzy wrześniem a grudniem nasza młodzież ma okazję brania udziału w praktycznych warsztatach w czasie, których zastosowane zostaną różnorodne metody i formy pracy w obszarze tańca, terapii, teatru, zabaw ruchowych, improwizacji i elementów nowego cyrku.
   
Projekt zakończy się pokazem pracy warsztatowej w czasie, którego odbędą się pokazy indywidualne i grupowe, adresowane do szerokiego grona odbiorców w mieście. 
 
Koordynator projektu: p. Jakub Wiktor Gontarski
Koordynator ze strony placówko: p. Dorota Łaszewska
Prowadzący: p. Aga Agna Rybak, p. Marta Grabowska, p. Anna Duda, p. Hubert Zorawski, p. Jakub Wiktor Gontarski
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

06.11.2016 r.
 
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym 
 
Nasza drużyna wzięła udział w turnieju tenisa stołowego w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W kategorii juniorów chłopców najwyższe dziewiąte miejsce zajął Sebastian z grupy pierwszej chłopców.
   
Natomiast w kategorii open kobiet, duży sukces odniosła Jolanta z grupy siódmej dziewcząt, która zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 
Opiekun grupy: p. Marcin Stawicki
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

03.11.2016 r.
Konkurs Piosenki Patriotycznej
 
W czwartek tj. 03.11.2016 r. w Naszej placówce odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział wszystkie grupy chłopców jak i dziewcząt. Młodzież zaprezentowała bardzo wyskoki poziom. Jury zmierzyła się z trudnym zadaniem. Nagrodę główną przyznano grupie 7 dziewcząt wykonującej piosenkę pt. "Dziś idę walczyć mamo" oraz utwór pt. " Kolęda Warszawska".
    
Pozostali wykonawcy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody specjalne. W murach Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego rozbrzmiewały piękne pieśni patriotyczne, a wśród nich: "Żołnierze z Westerplatte", "Deszcze niespokojne", "Pierwsza brygada", "Dziewczyna z granatem", "Chłopcy silni jak stal", "Ojczyzno ma", "Dziś idę walczyć mamo", "Kolęda warszawska", "Pałacyk Michla". Wykonawcom dziękujemy za dostarczenie wszystkim widzom niezapomnianych wrażeń. 
 
Organizatorzy konkursu: p. M. Kawlinajtis, p. A. Kozub 

27.10.2016 r. 
Konkurs Piosenki Polskiej
"Piosenka Zmieniająca Życie"
Lubiąż 2016 
 
Była to już V edycja Dolnośląskiego Konkursu Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie". I jak co roku młodzież z MOW Wrocław godnie reprezentowała naszą placówkę. W konkursie udział wzięła grupa "SISTERS" w składzie Irmina, Sabina, Aleksandra, które zaśpiewały piosenkę Katarzyny Popowicz "Gaj" oraz solistka Kasia, która zaśpiewała utwór Justyny Steczkowskiej pt. "Wracam do domu". Kasia za aranżację i wykonanie utworu w swojej kategorii zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy.
   
Gościem honorowym imprezy w tym roku był  wokalista LIBER, który udzielił wywiadu(kliknij aby poczytać), rozmawiał z młodzieżą, zaśpiewał kilka swoich utworów oraz zaprosił do wspólnego występu uczestników konkursu. 
 
Organizatorzy wyjazdu: p. A. Rogowicz oraz p. K. Ciupider
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 
23.10.2016 r.
Koncert Chóru Chłopięcego  
   
Dwie grupy dziewcząt miały okazję uczestniczyć w koncercie Chóru Chłopięcego z kościoła Św. Katarzyny z Drezna, który w tym roku świętuje 800-lecie istnienia z gościnnym występem Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert został zorganizowany przez Wrocław i Drezno, które są miastami partnerskimi w pięknej katedrze Marii Magdaleny tuż przy wrocławskim rynku. Na jednym ze zdjęć można wypatrzyć  dziewczęta z Naszego ośrodka.
 
Organizator: p. S. Ostrowski, p . E. Nieradko
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

17.10.2016 r.
Wybory Rzecznika Praw Dziecka
 
Dnia 17 października 2016 roku w naszej placówce odbyły się wybory Rzecznika Praw Dziecka. Komisja wyborcza w składzie: p. K. Włoszek, p. S. Ostrowski (opiekunowie Rady Wychowanków) oraz K. Wójciak(Przewodnicząca Rady Wychowanków), nadzorowała prawidłowy przebieg głosowania.
   
Po  komisyjnym przeliczeniu głosów, Rzecznikiem Praw Dziecka w naszym ośrodku została p. Karolina Kupiec. Serdecznie gratulujemy. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 
07.10.2016 r.
IX Piknik Piłkarski pod patronatem  Dyrektora Departamentu Edukacji
Urzędu Miejskiego Wrocławia 
 
    
Klasyfikacja końcowa turnieju:
 
1 miejsce - ZPR Brzeg Dolny
2 miejsce - MOW Wałbrzych
3 miejsce - MOW Wrocław
4 miejsce - MOS Wrocław
5 miejsce - Gimnazjum nr 12 we Wrocławiu
6 miejsce - MOW Namysłów 
 
Serdecznie gratulujemy...
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
organizator: p. A. Kozub, p. T. Horwat, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki, p. J. Szawernoga,  p. K. Tołłoczko, p. S. Ostrowski 

 
30.09.2016 - 01.10.2016 r.
Projekt - " Bliżej " 
Przez dwa dni gościło w naszej placówce dziesięcioro rodziców naszych wychowanków w ramach projektu "Bliżej". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem "Przystanek" oraz wolontariuszy z Credit Suisse. W pierwszym dniu rodzice ze swoimi dziećmi wzięli udział w grze miejskiej, w której z pomocą trzydziestu wolontariuszy Credit Suisse,ustawionych w różnych punktach miasta mieli do rozwiązania określone w otrzymanych materiałach zadania. Każda z dziesięciu par złożonych z rodzica i dziecka miała wytyczony inny szlak, na którym musiała odnaleźć konkretne miejsca i z pomocą agentów(wolontariuszy) wykonać zadanie. 
  
Wieczorem omówiliśmy przy kolacji grę i odprowadziliśmy rodziców do hotelu. Następny dzień rodzice z dziećmi spędzili we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i współorganizację projektu Stowarzyszeniu "Przystanek" i Credit Suisse.
 
Organizatorzy: p. A. Szewczyszyn, p. M. Dziewulska - Hutnik, p. E. Kilimnik 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

24.09.2016 r.
Peleton Rowerowy 
 
W sobotę 24 września 2016 r. ok. godziny 10:30 w rowerowym stylu rozpoczęliśmy  obchody jubileuszowych, X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Kolejny już Peleton Rowerowy, w którym uczestniczył MOW TEAM.
    
Tym razem wystartował pod hasłem "Wybierz zdrowie. Jedź z nami". Trasa przejazdu przebiegała ulicami dzielnicy Śródmieście, od Hali Stulecia do Wyspy Słodowej, gdzie odbywały się obchody X Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Na mecie okazało się, że w tym roku, to my jesteśmy najliczniejszą zorganizowaną  grupą i w związku z tym uhonorowano nas stosownym pucharem. Ponadto mieliśmy okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego trybu życia, popróbować zdrowej żywności, honorowo oddać krew(niektórzy) i ogólnie rzecz ujmując , dobrze się bawić. Polecamy.
 
Opiekunowie/organizatorzy MOW: Zespół ds. Promocji Zdrowia - Renata Mościńska, Danuta Milej i Piotr Zaleszczak. 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
Zdjęcia wykonał: Piotr Zaleszczak  
 

23.09.2016 r.
 
Zajęcia zespołu bębniarzy 
w roku szkolnym 2015 / 2016 
 
Zapraszamy do obejrzenia autorskiego utworu zespołu...kliknij na zdjęcie...(plik mp4 - 19Mb)
 
Od stycznia do czerwca 2016 roku odbywały się w naszej placówce we współpracy ze stowarzyszeniem "Przystanek" zajęci bębniarzy prowadzone przez p. Mikołaja Papatoliosa. Uczestnicy zajęć uczyli się gry na bębnach Djembe, a swoje umiejętności prezentowali m.in. na Tamborradzie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 . 
 
Opiekun grupy: p. A. Szewczyszyn 

 18.09.2016 r.
Wolontariat w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności
ESK Wrocław 2016 
"#Tuiteraz, czyli piknik w centrum miasta" 
  
Już kolejny raz nasi wychowankowie wzięli udział w pracy na rzecz społeczności lokalnej. Tym razem zostali wolontariuszami na rzecz happeningu odbywającego się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, której organizatorem była Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. 
Spory trawnik, leżaki, pufy i foodtrucki oraz gry i zabawy - tak niektórzy wrocławscy artyści i biuro ESK, przy ogromnej pomocy naszych wolontariuszy, świętowali ten dzień. To jednodniowe wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na idee zrównoważonego rozwoju w zakresie transportu, służą też podniesieniu wiedzy na temat wpływu samochodów na środowisko naturalne. 
Smog to tylko jeden z problemów, z jakim się mierzymy na co dzień.  Brak terenów zielonych to kolejny - mówi Marek Gluziński, pomysłodawca i producent wydarzenia. Ta jednodniowa akcja miała pokazać, że może być inaczej, nawet w centrum dużego miasta.
 
Wolontariusze: grupa IV chłopców oraz grupa VI i VII dziewcząt 
Opiekunowie: p. E. Nieradko, p. K. Włoszek, p. M. Barczak, p. D. Zniszczoł, p. S. Boguś, p. A. Kozub 
Koordynator wolontariatu: p. S. Ostrowski  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

11.09.2016 r.
34 PKO Wrocław Maraton
Wolontariat  
 
11 września 2016 r., jako wolontariusze kolejny raz pomagaliśmy przy obsłudze potężnej imprezy sportowej. Tym razem był to 34 PKO Maraton Wrocław. Wśród około 200 pracowników ochrony, 75 funkcjonariuszy Policji, 40 funkcjonariuszy Straży Miejskiej, 90 żołnierzy i ponad 1200 wolontariuszy znaleźli się nasi ludzie.
   
W ponad 30 stopniowym upale liczącą 42 195 metrów trasę przebiegło 4120 osób! Wolontariusze z MOW Wrocław zajmowali 3 stanowiska na 31 kilometrze i tam zadbali o dostarczenie biegaczom owocowej przekąski oraz napojów. Kolejny raz nasza pomoc została wysoko oceniona przez organizatorów, a sami wielokrotnie spotkaliśmy się z licznymi podziękowaniami i dowodami uznania od biegnących maratończyków. Polecamy się na przyszłość.
 
 
Organizatorzy /  opiekunowie z ramienia placówki: p. D. Milej, p. R. Mościńska, p. S. Boguś oraz p. P. Zaleszczak
Zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 04.09.2016 r. 
Widowisko multimedialne
"Alchemia Światła"
ESK Wrocław 2016 
 
Alchemia Światła, multimedialne widowisko na pl. Wolności w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wrocławska Alchemia to opowieść o... budynku Narodowego Forum Muzyki. A raczej samej muzyki, która jego otacza, atakuje i na którą on, głównie za sprawą wyświetlanym na nim wizualizacji, reaguje.
   
Oprawione w wizualizacje występ Grażyny Łobaszewskiej śpiewającej spokojnie  "Sutrę" zespołu Sistars, Natalia Lubrano z "Moim miastem" Mari Peszek czy oparty wyłącznie o przetwarzany elektronicznie wokal występ  Urszuli Dudziak - w takich wykonaniach można się naprawdę zasłuchać, zatopić. Z drugiej strony mamy energetyczne, widowiskowe popisy bębniarzy i tancerzy, L. U. Ca rapującego o Wrocławiu, snopy iskier, podniebne akrobacje na szarfie.
Wspaniale się bawiliśmy a efekty trójwymiarowości  uzyskiwane za pomocą świateł były fantastyczne.
Należy podkreślić, że była to nagroda za wspaniałą pracę wolontariuszy naszej placówki  w roku szkolnym 2015/2016.
 
Koordynator wolontariatu: p. S. Ostrowski 
Opiekunowie grupy: p. K. Kupiec, p. M. Bęś 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 25.06.2016 r. - 10.07.2016 r. 
Lato 2016
Obóz rowerowy  
   
Trasa: Świebodzin, Wysoka, Borowy Młyn, Lutol, Nądnia, Uście, Lubiatów, Brenno, Lgiń, Majówka, Wrzosy, Prężyce, Wrocław. 
Uczestnicy obozuMarcin, Krzysztof, Andrzej, Marcin, Bartłomiej, Krystian, Bartłomiej, Kewin, Mateusz 
Organizatorzy wypoczynku / opiekunowie: p. R. Lewiński, p. A. Kozub 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

24.06.2016 r.
Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 
 
 
galeria zdjęć...kliknij  na zdjęcie...

11.06.2016 r.
Wolontariat Europejska Stolica Kultury 2016 Wrocław
Część trzecia Kwartetu Flow  
 
Ogród Botaniczny we Wrocławiu był miejscem "Marmolady" - polsko - niemieckiego projektu, skupiającego się wokół dżemu. Teatr der Jungen Welt z Lipska wraz z Wrocławiem przygotowali projekt "Marmolada" - teatr, muzyka i opowiadanie historii, które skupiają się na pamięci smaku - wspomnieniach z domu, dżemach przygotowywanych przez nie przez lata przepisów. Przepisów i wspomnień z Polski i Niemiec. Było to wydarzenie dla rodzin i miłośników smakołyków, które wywołują wspomnienia. Punktem kulminacyjnym będzie każdorazowo koncert grupy Antor.
  
Nasi wolontariusze spisali się znakomicie, zebraliśmy same pochwały za aktywność, samodzielność, wypełnianie zadań na 6-tkę i dobry humor przez ponad sześć godzin naszej bytności w Ogrodzie Botanicznym. Odwiedził nas Prezydent Miasta Wrocławia - p. Rafał Dutkiewicz, z którym mieliśmy okazję przez chwilę porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 
 
Opiekun i koordynator wolontariatu: p. S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

10.06.2016 r.
Finał Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej 
 
W dniu 10.06.2016 roku na boiskach kompleksu Aqua - Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu odbył się czwarty turniej ligowy, który stanowił zarazem finał tegorocznych rozgrywek Ligi. Tradycyjnie, jak w każdym kolejnym turnieju, przyznano wyróżnienia i nagrody. Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Wąsik z ZPO nr 3 we Wrocławiu, tytuł najlepszego strzelca otrzymał Paweł Mania z ZPR Brzeg Dolny, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Rudka z ZPO nr 3 we Wrocławiu. Tegoroczne rozgrywki znacząco wsparły finansowo: firma Tristone Flowtech Poland sp. z. o. o. z Wałbrzycha oraz Powszechny  Zakład Ubezpieczeń SA...czytaj więcej...kliknij...
 

  
09.06.2016 r.
"Ergowiosła Show"
 
  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 
01.06.2016 r.
 Dzień Dziecka
   
Organizatorzy:
  • część sportowa:  p. W. Kachniarz, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki  
  • część artystyczna: p. A. Rogowicz, p. D. Smolana, p. I. Górzyńska, p. D. Milej, p. D. Zniszczoł,p. J. Sołtys, p. E. Nieradko, p. A. Borkowska, p. E. Chruścicka, p. M. Barczak, p. K. Włoszek, p. S. Ostrowski, p. S. Boguś, p. M. Kawlinajtis, p. A. Szewczyszyn
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

01.06.2016 r. 
 Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych
w Piłkarskich "6" na Boiskach Trawiastych
w Brzegu Dolnym 
 
Drużyna MOW Wrocław zajęła 3 miejsce w składzie: Tomasz,Patryk, Sebastian, Łukasz, Fabian, Szymon, Andrzej, Patryk.
  
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce - MOW Nysa
2 miejsce-  MOW Babimost
3 miejsce-  MOW Wrocław
4 miejsce-  MOW Brzeg Dolny
5 miejsce-  MOW Wałbrzych
6 miejsce-  MOW Namysłów 
 
Serdecznie gratulujemy
opiekun drużyny / trener : p. Tomasz Horwat / p. A. Kozub
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

30.05.2016 r.
Gala Młodzieżowa
 
Zespół teatralny "Wena" Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  we Wrocławiu wziął udział i został wyróżniony podczas XIV Przeglądu Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych "Zielona Gęś...na Północy". 
   
Decyzją jury jeszcze raz mogliśmy podziwiać przedstawienie  na Galii Młodzieżowej w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Nasz zespół aktorów  przedstawił na scenie spektakl pt: "Czerwony Kapturek" reż. J. Hiler, D. Łaszewska.
 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
opiekun zespołu / reżyser: p. Dorota Łaszewska oraz p. J. Hiler 

27.05.2016 r. - 30.05.2016 r.   
 
XXX Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych
"Kowadło 2016" w Kuźni Raciborskiej  
   
Zespół teatralna "Wena" wziął udział w kolejnej edycji Przeglądu Zespołów Artystycznych "Kowadło 2016". Tym razem zespół został wyróżniony w kategorii teatr. Aktorów przygotowali  reżyser: p. Dorota Łaszewska oraz p. Ireneusz Hiler.
 
opiekun grupy: p. K. Włoszek
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

20.05.2016 r.
III Wiosenny Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu
 
Kolejny raz mieliśmy zaszczyt zaprosić gości na III Wiosenny Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Dyrektora ZPO nr 3 we Wrocławiu. Turniej ten stał się już stałym wydarzeniem w kalendarzu imprez naszego ośrodka. W tegorocznej edycji wzięły udział drużyny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Namysłowa i Wałbrzycha,  Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych z Brzegu Dolnego i Smolnika, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 i 3 z Wrocławia oraz gospodarze.
   
Emocje, piękne bramki, walka o zwycięstwo i podium była bardzo zacięta, ale zgodna z zasadami fair play. Wszyscy uczestnicy zawodów wykazali się dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Wszyscy, mimo pojawiającego się zmęczenia, walczyli do samego końca. A emocje sięgały zenitu, aż do ostatniego gwizdka sędziego. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu 21 spotkań najlepszą drużyną okazała się ekipa gospodarzy. Najlepszym drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz drobne upominki w postaci piłek piłkarskich. Przyznano również statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - MOW Wrocław - 16 p.
2 miejsce - ZPR Brzeg Dolny - 14 p.
3 miejsce - MOW Namysłów - 8 p.
4 miejsce - MOW Wałbrzych - 8 p.
5 miejsce -  MOS nr 2 - 7 p.
6 miejsce - MOW Smolnik - 5 p.
7 miejsce - MOS nr 3 - 0 p.
 
Tabela wyników>>> (kliknij na link) 
 
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.  Już teraz zapraszamy w październiku do Wrocławia na IX Piknik Piłkarski pod patronatem Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. 
Organizatorzy: Adam Kozub, Tomasz Horwat 
Pomoc: Marcin Stawicki oraz grupa III chłopców 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

11.05.2016 r.
Wiosenny turniej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej
 
Na boiska przy kompleksie Aqua - Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został pierwszy turniej rundy wiosennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej stanowił już trzecia odsłonę rywalizacji w roku szkolnym 2015/2016. W turnieju wzięło udział 8 placówek. Na dwóch boiskach rozegrano 20 meczy.
    
Z uwagi na absencję 5 drużyn przyznano 24 walkowery. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze, czemu sprzyjała słoneczna pogoda. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OPZN. Rewelacją turnieju okazała się drużyna ZPR z Brzegu Dolnego, która zdobyła 23 punkty i awansowała na 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju. Na pozycje lidera wysunęła się drużyna z MOW Nysa, za nią uplasował się zespół z  Zakładu Poprawczego w Świdnicy.
 
 
źródło tekstu: www.mowwalbrzych.pl  
opiekunowie drużyny: Tomasz  Horwat, Adam Kozub 

11.05.2016 r.
Koncert muzyczny pt: "Z HARFĄ PRZEZ WIEKI" 
 
   
Społeczność ośrodka miała zaszczyt wysłuchać niesamowitego koncertu w wykonaniu - Jadwiga Tomczyńska(harfa, śpiew), Maksymilian Ambroziak(gitara basowa, śpiew) oraz gościnnie Marek Niedzielski(instrumenty perkusyjne).  Jadwiga Tomczyńska na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na swoim Koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i tysiące koncertów w kraju i za granicą.  Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową.  Natomiast Mateusz Ambroziak jest muzycznym samoukiem. Dopiero we Wrocławiu jego kariera muzyczna nabiera tempa. Udziela się w wielu zespołach typu blues, rock i folk na wrocławskiej scenie muzycznej. 
 
Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałym wydarzeniu... :) 
 
Utwór- Hallellujah L. Cohena
 (kliknij aby oglądnąć...)
Strona zespołu- Jadwiga Tomczyńska (kliknij link...)
 
 
organizator koncertu: p. S. Ostrowski
zdjęcia wykonał: p. W. Kachniarz
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

06.05.2016 r. 
Warsztaty
"Zdrowo jemy nie tyjemy"
 
W piątek 6 maja odbyła się u Nas kolejna edycja konkursu pt. "Zdrowo jemy nie tyjemy". Członkowie grup prezentowali swoją wiedzę podczas rozwiązywania testów i łamigłówek.
    
Ponadto nasi super kucharze przygotowywali przekąski i desery zawierające całą masę witamin i mikroelementów tak niezbędnych w codziennej diecie. Efekt ich prac był jak zwykle spektakularnie  smakowity i wywołał u Jury nagły przypływ śliny. 
 
organizatorzy: Zespół do spraw Promocji  Zdrowia w składzie R. Mościńska, D. Milej oraz P. Zaleszczak 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak 
 
 

30.04.2016 r.
Wolontariat w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Parada Nowoorleńska na finał festiwalu "Jazz nad Odrą"
  
Nasi wychowankowie wraz z opiekunami mocno zaakcentowali swój udział w wolontariacie na rzecz ESK Wrocław 2016. Zadaniem wolontariuszy było zachęcanie społeczności wrocławskiej i nie tylko  do udziału w paradzie, niosąc flagi, balony, parasole i dobrze się bawiąc a nawet tańcząc na całej trasie pochodu. Całość wzbudzało spore zainteresowanie przechodniów, którzy nie tylko fotografowali paradę i kręcili filmy, ale też przyłączali się do pochodu.
   
Nagrodą za nasze uczestnictwo w wolontariacie była możliwość posłuchania koncertu galowego na zakończenie "Jazz nad Odrą" w Hali Stulecia. Wspaniałą pamiątką będzie też dyplom osobiście podpisany przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego festiwalu, ale także znamienitego pianisty jazzowego. 
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki: p. S. Ostrowski, p. A. Kozub 
opiekunowie wolontariuszy: p. B. Popławska, p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

20.04.2016 r. 
AUTORSKI PROGRAM EKOLOGICZNY
 
" MYŚL GLOBALNIE DZIAŁAJ LOKALNIE" 
   

...AKTUALNOŚCI Z PRZEBIEGU PROGRAMU... (kliknij aby zobaczyć)

Autorzy programu: p. D. Milej, p. M. Bęś oraz p. A. Kozub 


13.04.2016 r.  

UWAGA!!!

Zapraszamy do poczytania marcowego i kwietniowego wydania gazetki Borowska News (kliknij link aby pobrać)

  

Redakcja gazetki:   wychowankowie oraz opiekunowie p. B. Popławska, p. A. Łuczak oraz p. M. Barczak 


21.03.2016 r. 

Powitanie I Dnia Wiosny 

Druga połowa marca to zazwyczaj czas, kiedy przyroda powoli wybudza się z zimowego letargu i zaczyna zbierać siły witalne, by na nowo uruchomić swój życiodajny potencjał. Oczywiście w okresie tym, 21 marca hucznie świętowany jest jako pierwszy dzień wiosny. 

   

W obchodach tych również wzięli udział nasi wychowankowie, aby kultywować starą, słowiańską tradycję i "pożegnać" złą Marzannę. Oprócz pochodu z Marzanną organizatorzy zapewnili dzieciom takie atrakcje jak: konkurs na najpiękniejszą Marzannę, konkurs plastyczny o tematyce wiosennej, turniej piłki siatkowej dla dziewcząt oraz turniej piłki nożnej dla chłopców oraz konkurs strzelania z łuku. I tak w miłej i sportowej atmosferze przywitaliśmy I Dzień Wiosny.

Organizatorzy: p. R. Lewiński, p. M. Stawicki, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat oraz p. J. Kalinowski

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


19.03.2016 r.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Halowej Piłce Nożnej

Nasza drużyna piłkarska wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju halowej piłki nożnej w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. W pierwszym meczu, po bardzo zaciętym pojedynku, przegraliśmy 1:3 z Modecco FC - jedną z najlepszych drużyn halowej piłki nożnej we Wrocławiu.

   

W kolejnym spotkaniu, po świetnej grze wygraliśmy aż 9:3 z doświadczoną drużyną EPI Park Domaszczyn. W ostatnim meczu, decydującym o awansie do dalszych gier, musieliśmy uznać wyższość drużyny FC Albatros 4:8, po bardzo dramatycznej końcówce. Cała reprezentacja zaprezentowała dużą ambicję, wolę walki i spore umiejętności. Najlepszym strzelcem turnieju z 8 bramkami został Patryk Kwiecień. 

Organizator i opiekun drużyny: p. Marcin Stawicki

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 


04.03.2016 r. 

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy 

   

4 marca odbyło się w naszej placówce szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wychowawcy, którzy prowadzili zajęcia wyjaśnili nam zasady związane z niesieniem pomocy w nagłych wypadkach oraz nauczyli udzielania RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Jak widać na zamieszczonych poniżej fotografiach wiele się nauczyliśmy i technikę prowadzenia resuscytacji mamy świetnie opanowaną.

organizatorzy: p. P. Zaleszczak, p. D. Zniszczoł oraz Zespół do spraw Promocji Zdrowia 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak 

 


 02.03.2016 r.

II Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym

Wałbrzych 2016

    

To już druga edycja zawodów, w której wzięli udział nasi wychowankowie. W rozgrywkach wzięli udział -  Patryk, Łukasz, Radosław oraz Ania, Daria i Jolanta. Mimo zaciętej walki, panowie odpadli z turnieju na etapie eliminacji. Natomiast kolejny raz w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Jolanta i tym samym obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Natomiast  w kategorii drużynowej dziewczęta zajęły kolejny raz II lokatę. 

...tabela wyników - II Mistrzostw Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym...

(kliknij aby pobrać - plik pdf )

Serdecznie wszystkim gratulujemy a organizatorom dziękujemy za organizację tak wspaniałego turnieju.

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

opiekun grupy: A. Kozub


21.02.2016 r.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym 

   

Grupa III chłopców oraz jedna dziewczyna gr VII wzięła udział w zawodach tenisa stołowego. Poziom turnieju był wysoki. W grach wzięło udział około 80 zawodników. Najlepszym zawodnikiem z naszej placówki okazała się Jolanta G., która zajęła wysokie V miejsce. Gratulacje należą się również Radkowi K., który zajął VII miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy. A organizatorom dziękujemy za organizację tak wspaniałego turnieju. 

opiekun grupy: Adam Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie  


12.02.2016 r. 

Wycieczka na strzelnicę Ligii Obrony Kraju we Wrocławiu 

Dzięki uprzejmości działaczy z Wrocławskiego Zarządu Terenowego Ligii Obrony Kraju, podczas drugiego tygodnia ferii zimowych próbowaliśmy swoich sił na strzelnicy sportowej LOK. Jako pierwsze w programie znalazło się szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicach sportowych oraz budowy i obsługiwania się bronią pneumatyczną.

   

Po uzyskaniu tych bardzo ważnych informacji mogliśmy wreszcie przystąpić do próbnych strzelań. Wtedy okazało się, że strzelectwo sportowe to nie taka prosta sprawa, a nasze "doświadczenie" zdobyte w grach wideo ma z tym sportem niewiele wspólnego. Po dłuższym niż przewidziano treningu mogliśmy rozpocząć zawody. Chociaż poziom był bardzo wyrównany, to panowie instruktorzy dostrzegli jedną "perełkę". Zarezerwowany dla nas czas na strzelnicy minął bardzo szybko. Na koniec wszyscy otrzymali od LOK słodkie nagrody i zaproszenie na kolejne strzelanie. Dziękujemy.   

organizator wycieczki: p. Piotr Zaleszczak

zdjęcia wykonał: p. Piotr Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


11.02.2016 r.

Wystawa klocków Lego - Stadion Wrocław 

W drugim tygodniu ferii zimowych, dzięki uprzejmości pana Rafała z Public Relation w firmie Wystawa Klocków Sp. z. o. o. udaliśmy się na Stadion Wrocław, aby zwiedzić jedyną w naszym kraju Wystawę Budowli z Klocków Lego.

   

Ta niesamowita ekspozycja, która zajmuje 1500 m kw. składa się z niemal 100 makiet do budowy, których wykorzystano kilka milionów klocków i sprzętu przywiezionych do Wrocławia na pokładzie 10 tirów. Na wystawie można było zobaczyć między innymi największy na świecie statek wykonany z klocków Lego - "Titanic". Ten mierzący 11 metrów długości i 3 metry wysokości model powstał w skali 1:25, a budowa jego pochłonęła ponad 500 tyś. klocków. Ponadto dużą część ekspozycji zajmowały modele i dioramy ze znanej wszystkim sagi STAR WARS. Warto zobaczyć...polecamy...

organizatorzy wycieczki: p. R. Mościńska oraz p. P. Zaleszczak

zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia...


 01 - 05.02.2016 r. 

Wycieczka krajoznawcza do Karpacza 

   

W wycieczce wzięło udział młodzież z grupy VI, VII, IV i V. Wszystkim uczestnikom marzył się śnieg. Jak się okazało śniegu nie było, leżał on jedynie wysoko w górach. Mimo to nie zaszkodziło nam to jednak w dobrej zabawie. Mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsca jak: Krucze Skały, Biały Jar, skocznię narciarską oraz oczywiście Karpacz. Ostatniego dnia pobytu poprószyło w końcu śniegiem, ale na jazdę na sankach czy nartach było go zbyt mało. Podsumowując wyjazd był udany. Bawiliśmy się wspaniale  i pełni energii i sił wróciliśmy do Wrocławia.

organizatorzy wycieczki: p. D. Zniszczoł oraz p. M. Kawlinajtis

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


30.01.2016 r. - 03.02.2016 r.

Wycieczka krajoznawcza grupy VIII dziewcząt do Walimia i okolic. 

   

Był to wspaniały czas wypoczynku, górskich wędrówek, zwiedzania "naziemnego" i "podziemnego". Mieszkaliśmy w internacie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Walimiu. Położenie ośrodka to  świetne miejsce do wypadów turystycznych szczególnie wtedy, gdy sprzyja pogoda. A jak wiemy nam pogoda sprzyjała. Zimowa aura poprawiała i tak już dobre humory w trakcie wycieczki do " Włodarza " , jednego z podziemnych kompleksów "Riese". Zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Sowich, czyli Wielka Sowa nie oparła się naszym staraniom. Kolejną atrakcją naszej wycieczki był Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, gdzie straszyła nas "biała dama" oraz zaprzyjaźniliśmy się z papugą Arą Ararauną o imieniu Pola. Ostatnim punktem programu naszej eskapady był podziemny kompleks Sztolni Walimskich.

organizatorzy wycieczki: p. R. Cymbalista oraz p. S. Ostrowski

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


28.01.2016 r. 

Rozdanie podziękowań w formie certyfikatów i upominków

naszym dzieciom, którzy uczestniczyli w akcji wolontariatu na rzecz miasta Wrocławia.

Wielkie Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016  

   

Podziękowania wręczali :

p. K. Januszko, p. A. Stachura - koordynatorki wolontariatu ESK Wrocław 2016

p. R. Grygoruk - koordynator otwarcia ESK Wrocław 2016

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


UWAGA!!!

Zapraszamy do poczytania styczniowego wydania gazetki Borowska News (kliknij link aby pobrać)

  

Redakcja gazetki:   wychowankowie oraz opiekunowie p. B. Popławska, p. A. Łuczak oraz p. M. Barczak 


 22.01.2016 r.

Bal Karnawałowy 2016

  

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

organizatorzy: p. A. Rogowicz, p. M. Bęś, p. D. Zniszczoł oraz Samorząd Wychowanków

 


20.01.2016 r. 

 Wrocławska Tamborrada 2016

Europejska Stolica Kultury 

   

Zobacz transmisję na żywo z Wrocławskiej Tamborriady...kliknij...

Nasi wychowankowie z zespołu Bębniarzy uczestniczyli we Wrocławskiej Tamborriadzie, która odbyła się w Hali Orbita we Wrocławiu. W trakcie imprezy mogliśmy wspólnie z trzema tysiącami innych bębniarzy oraz bębniarzami z San Sebastian(łączenie na żywo) zagrać między innymi marsz San Sebastian. Należy zaznaczyć, że oba miasta zostały w tym roku Europejskimi Stolicami Kultury a to wydarzenie wpisuje się w program ESK. Poza wspólnym zagraniem marszu, bawiliśmy się świetnie przy akompaniamencie orkiestr dętych i innych zespołów z Wrocławia i regionu.

Opiekun grupy: p. A. Szewczyszyn

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


16-17.01.2016 r. 

Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury

Wrocław 2016

   

 Nasza młodzież zaangażowała się w wielkie przedsięwzięcie na rzecz Wrocławia i tym samym jako wolontariusze czynnie pomagała przy organizacji tzw. Pochodu Powodzi.

Koordynatorzy z ramienia placówki ZPO nr 3 : p. S. Ostrowski oraz p. A. Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie 

...więcej informacji na temat Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016...(kliknij...)


13.01.2016 r. 

Koncert Noworoczny

Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki 

oraz Zespołu Wokalnego "Rondo" 

  

...Informacje na temat Chóru Chłopięcego NFM...(kliknij...)

Dyrygent: p. Małgorzata Podzielny

Akompaniament: p. Agnieszka Lewandowska - Gryś 

Organizator / koordynator koncertu z ramienia ZPO nr 3: p. S. Ostrowski