Home Archiwum 2014 r.
 
Archiwum roku 2014 

19.12.2014 r. 

Kolacja wigilijna - Jasełka 
   
organizatorzy: p. M. Barczak, p. A. Rogowicz, p. M. Bęś, p. W. Kachniarz oraz aktorzy... 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 17.12.2014 r. 
 Gala Kolędowa
XII Dolnośląski Przegląd Chórów Szkolnych
  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

06-07.12.2014 r. 

"Wybierz bliskość" - "Bezpieczna i przyjazna szkoła - Razem Bezpieczniej"

   

W ramach realizacji modułu "Wybierz bliskość" projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła - Razem bezpieczniej" który realizujemy w naszej placówce gościliśmy w naszej placówce dziesięcioro rodziców naszych wychowanków. Przez dwa dni wspólnie ze swoimi dziećmi spędzali czas w Grze miejskiej oraz w Ogrodzie Zoologicznym. W czasie gry miejskiej, każdy rodzic ze swoim dzieckiem miał do rozwiązania zadanie. Do jego rozwiązania musiał odwiedzić różne miejsca we Wrocławiu, w których agenci (wolontariusze -studenci pedagogiki)  wskazywali sposoby rozwiązania zadań. Drugiego dnia odwiedziliśmy ogród zoologiczny z afrykarium, które zrobiło ogromne wrażenie. Bardzo cieszymy się z odwiedzin rodziców i ich zaangażowania.

Dziękujemy im i wolontariuszom.

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

p. A. Szewczyszyn 


03.12.2014 r.

 Święty Mikołaj z Raiffeisen-Polbank. 

   

60 wychowanków z MOW Wrocław spędziło wieczór w kinie "Korona "do , którego przybył Mikołaj i każde dziecko otrzymało prezenty, a po spotkaniu z Mikołajem odbyła się projekcja filmu "Wielka szóstka". Sponsorem imprezy był Raiffeisen-Polbank.

 

Organizator spotkania z Mikołajem-  p. Wiesław Kachniarz


 
28.11.2014 r. 
Dzięki uprzejmości sponsora Gloss Huta Szkła oraz Paniom Anicie Borkowskiej i Rozalii Cymbalista, odwiedzili naszą placówkę znani żużlowcy. Zawodnik Stali Gorzów Wlkp. , indywidualny wicemistrz świata z 2014 r. KRZYSZTOF KASPRZAK oraz MACIEJ JĄDER były zawodnik Unii Leszno. 
   
Podczas wizyty goście zademonstrowali najwyższej klasy sprzęt żużlowy oraz udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania, które zadawaliśmy podczas zorganizowanej przez nas „konferencji prasowej” .
 
Organizatorzy: p. A. Borkowska, p. R. Cymbalista oraz GLOS Huta Szkła
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak  

27.11.2014 r.
W związku z corocznymi obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS nasi wychowankowie brali udział w licznych przedsięwzięciach związanych z szeroko pojętą profilaktyką HIV / AIDS.
   
W dniu 27 listopada na terenie naszego ośrodku odbyła się wspaniale przygotowana prelekcja, która przeprowadziła Pani Iwona Krzyżanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej we Wrocławiu.  Następnie 01 grudnia nasi reprezentanci brali udział w Turnieju Wiedzy o AIDS w ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym samym dniu w naszym ośrodku wychowankowie wystawili spektakl, a następnie odbył się konkurs wiedzy i plakatu poświęcony profilaktyce HIV / AIDS.
 
Organizatorzy: p. R. Mościńska, p. P. Zaleszczak oraz p. Danuta Milej
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie  

 17.10.2014 r.
Konkurs / warsztaty szkoleniowe dla młodzieży -"ABC dobrego wychowania"
   
Organizatorzy: p. D. Milej, p. D. Zniszczoł, p. D. Smolana
Zdjęcia wykonał: p. p. Zaleszczak
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

16.10.2014 r.
Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych - II Runda Jesienna
  
Dnia 16 października 2014 roku na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój” przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został II Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.
Największą niespodziankę sprawili piłkarze z Zakładu Poprawczego w Świdnicy, którzy nie przegrali ani jednego  meczu i w chwili obecnej zajmują bardzo wysoką 3 lokatę. Pozostałe czołowe miejsca w tabeli zajmują drużyny z Wrocławia – Zespół Placówek Oświatowych nr 3 i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2.
Opiekun drużyny: p. T.Horwat

14.10.2014r.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  
Organizatorzy: p. A. Łuczak, p. K. Tołłoczko, p. A. Kniażewska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

03.10.2014r. 
VII Piknik Piłkarski pod patronatem Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia
 
  
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - MOW Wrocław
2 miejsce - MOW Włocławek
3 miejsce - MOW Namysłów
4 miejsce - ZPR Brzeg Dolny
5 miejsce - Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych "Przystanek Dobrej Nadziei"
6 miejsce - MOW Wałbrzych
 
Najlepszy bramkarz: D. Nowak z MOW Wrocław
Najlepszy zawodnik: A. Mroczek z MOW Wrocław
Najlepszy strzelec: A. Gryz z MOW Namysłów
  
Organizator: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w ZPO nr 3  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 27.09.2014r.
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia - Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Peleton rowerowy - "Rowerem przez Wrocław"
   
Opiekunowie: W. Kachniarz, P. Zaleszczak
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

19.09.2014r. 
Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
Runda Jesienna - Turniej Inauguracyjny 
   
 
Pierwszy, inauguracyjny turniej Ligi mamy już za sobą. Odbył się on 19 września 2014 r. na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój”. Do udziału w tym sportowym przedsięwzięciu zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii z terenu województwa dolnośląskiego. Zarówno pogoda, jak i atmosfera w trakcie turnieju były znakomite...czytaj więcej...
Drużyna MOW Wrocław  po rozegraniu sześciu spotkań zajmuje 1 miejsce.
Tabela wyników rozgrywek turnieju...czytaj więcej...
 
opiekunowie drużyny: T. Horwat, Adam Kozub

20.09.2014r.
Turniej Piłki Nożnej - "VI Memoriał im. Piotra Kasztana"
  
Grupa III chłopców wzięła udział w zawodach piłki nożnej. Organizatorem turnieju była Rada Osiedla Nowy Dwór we Wrocławiu.
Zajęliśmy wysokie 3 miejsce.  Nasz bramkarz został wyróżniony jako najlepszy bramkarz turnieju.
 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekun: Adam Kozub

14.09.2014r.
"Bieg Rodzinny Śląska Wrocław"
  
opiekun grupy: p. Danuta Milej
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

08.08.2014r.
Wycieczka krajoznawcza - Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
 
Pełna niespodzianek wizyta w Kopalni Złota przybliżyła nam historię górnictwa i zapewniła niezapomniane przeżycia.
Zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną. Mieliśmy okazję spotkać się  z Gnomem w Chodniku Śmierci. Zobaczyliśmy  jedyny w Polsce podziemny wodospad. Przejechaliśmy się "Pomarańczowym Tramwajem" oraz zwiedziliśmy Muzeum Minerałów.
Za pełny dzień atrakcji...
Serdecznie dziękujemy organizatorom wycieczki.
 
   
Organizatorzy: p. Renata Mościńska, p. Piotr Zaleszczak
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

28.06-20.07.2014r. 
Obóz rowerowy
Uczestników: 10 osób - Mateusz, Łukasz, Artur, Dawid, Maciek, Krystian, Sebastian, Fabian, Krystian, Dawid
Trasa: Wrocław - Prężyce - Majówka - Wrzosy - Lgiń - Nądnia - Borowy Młyn - Cibórz - Lubiatów - Majówka - Wrzosy - Prężyce - Wrocław.
Przejechano - około 550km
Opiekunowie: R. Lewiński, A. Kozub 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

27.06.2014r.  
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014
   
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

12.06.2014r.
IX Integracyjne Wyścigi Smoczych Łodzi we Wrocławiu
 
 Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 
01.06.2014r.
Dzień Dziecka 
 
Organizatorzy: p. W. Kachniarz, p. J. Janda, p. A. Kamiński
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
Z okazji 10 rocznicy przyjęcia Polski do Unii Europejskiej odbył się konkurs wiedzy o Unii. Cała impreza przebiegła w dwóch etapach. Każda grupa miała do rozwiązania test, a następnie przedstawiciele poszczególnych grup mieli za zadanie odpowiadać na zadawane przez organizatora pytania. Dodatkowym zadaniem dla wszystkich wychowanków było namalowanie plakatu o tematyce - "10 lat Polski w Unii Europejskiej - sukces czy porażka".
Konkurs wygrała gr. VII dziewcząt. Serdecznie gratulujemy. 
 
Organizatorzy: p. A. Kamiński, p. W. Kachniarz
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

23.05.2014r. 
I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ZPO nr 3 we Wrocławiu.
   
W piątek, 23 maja na boisku sportowym odbył się I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ZPO nr 3 we Wrocławiu. W imprezie wzięło udział 5 placówek - MOW Wałbrzych, MOW Namysłów, MOS nr 3 we Wrocławiu, Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym oraz gospodarz turnieju - MOW Wrocław. Łącznie rozegrano 10 meczy. Cały turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Zarówno zawodnicy jak i pogoda w pełni dopisała.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - MOW Namysłów
II miejsce - MOW Wrocław
III miejsce - MOW Wałbrzych
IV miejsce - MOS nr 3 we Wrocławiu
V miejsce - ZPR Brzeg Dolny 
 
Mistrzem strzelców tegorocznego turnieju został wychowanek Patryk Głowacki z drużyny Wałbrzycha. Najlepszym zawodnikiem okazał się Arkadiusz Semenowicz z drużyny MOW Wrocław. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Kevina Gryz z drużyny Namysłowa.
 
Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki.
 
Puchary ufundowała: p. Beata Mally - dyrektor ZPO nr 3    
Organizatorzy: p. T. Horwat, p. J. Kalinowski oraz p. A. Kozub
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie. 
 
20.05.2014r.
Turniej Eliminacyjny do XIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłkarskich "6" na Boiskach Trawiastych - Brzeg Dolny
Nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Natomiast do Mistrzostw Polski zakwalifikowała się ekipa z Nysy.
Serdecznie gratulujemy
 
Opiekun drużyny: p. T. Horwat, p. A. Kozub 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

13.05.2014r. 
XIII Edycja Ligi piłkarskiej - "Młode Nogi Wrocławia"

  
13 maja o godzinie 13.00..., przepraszam 17.00 rozpoczęła się 13. edycja Młodych Nóg Wrocławia. Obecna liga MNW niesie za sobą kilka zmian. Przede wszystkim zmieniamy miejsce rozgrywek, gdyż tej wiosny będziemy spotykać się na boisku przy ulicy Borowskiej 101.Kolejną zmianą jest ilość drużyn, które wezmą udział w piłkarskich zmaganiach: chcieliśmy 13, ale w ostateczności zostało 6. Jednak nie ilość się liczy, a jakość, dlatego też pomiędzy zespołami zostanie rozegrana również runda rewanżowa. Szykujcie się na piłkarski maj! 
 
Nasza reprezentacja przyjęła nazwę "BOROWSKA". Po dwóch kolejkach zajmuje 4 miejsce.
 
 
Organizator: Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego  
Opiekun drużyny: p. A. Kozub, p. T. Horwat oraz p. F. Tarabichi  
Źródło tekstu: www.mlodenogi.pl

01-03.05.2014r.
Wycieczka  krajoznawczo - turystyczna gr. II chłopców i gr. VII dziewcząt do Sobótki.
  
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Opiekunowie wycieczki: p. M. Stokowska, p. G. Bęś, p. K. Kupiec, p. A. Kozub

14.04.2014r.
Amatorski Zespół Teatralny "Wena" - spektakl premierowy pt. "SPISEK"
 
W Katolickim Ośrodku Kultury w Rotundzie im. Św. Franciszka z Asyżu w sali teatralnej przed widownią placówki zaprezentował się Amatorski Zespół Teatralny "WENA" w premierowym spektaklu pt. "Spisek". Wielogodzinne próby, wytrwałość i ciężka praca naszych młodych artystów zakończyła się sukcesem. Premiera wywołała burzę oklasków oraz ogromne emocje.
Kolejny występ odbędzie się pod koniec maja na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołu Artystycznych MOW w Kuźni Raciborskiej.
Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania  p. Janowi Bleckiemu oraz p. Ireneuszowi Himlerowi za profesjonalną i bezinteresowną pomoc w przygotowaniach do premiery.
 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Opiekun zespołu: p. Dorota Łaszewska 

 11.04.2014r.
Pracownicy korporacji zasadzili ponad 100 drzew
 
W piątek kilkunastu pracowników jednej z dużych korporacji nie poszło do pracy, lecz pojechało sadzić drzewka pod ośrodkiem wychowawczym we Wrocławiu.
W ruch poszły łopaty, motyki, a nawet siekiery.
- Cieszę się, że efekty naszej pracy będą długo widoczne. W momencie kiedy we Wrocławiu wycinają drzewa, my robimy coś dobrego dla miasta - powiedziała Sandra, jedna z uczestniczek akcji....Czytaj więcej...
źródło tekstu: www.gazeta.pl
 
  
Nad całością czuwała osobiście p. dyr. Beata Mally, która zaprojektowała "ogrody" wokół placówki, zakupiła właściwie rośliny oraz aktywnie uczestniczyła w ich sadzeniu. Bezpośrednio akcją kierował p. J. Szawernoga, który organizował pracę, podpowiadał rozwiązania i uczył pracowników korporacji sadzenia. W efekcie w ciągu kilku godzin udało się zrealizować cały projekt. Stróżem (Aniołem) czuwającym i dbającym o mannę z nieba i kiełbaski z grilla była p. I. Górzyńska.
Ze strony organizacyjnej całość współpracy koordynował p. A. Szewczyszyn, a ze strony korporacji p. M. Gadomska, której serdecznie dziękujemy.
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

05.04.2014r. 
II Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Organizator: p. D. Milej, p. D. Smolana, p. A. Kozub oraz Samorząd Wychowanków pod opieką p. D. Zniszczoł 

28.03.2014r.
Konkurs w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
" Zdrowo jemy, nie tyjemy"
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Organizator: koordynator ds Promocji Zdrowia p. D. Milej 
 p. A. Borkowska, p. D. Zniszczoł oraz Samorząd Wychowanków.

21.03.2014 r. 
I Dzień Wiosny 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: p. J. Kalinowski, p. T. Horwat, p. A. Borkowska, p. R. Lewiński

15.03.2014r.
Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej - Wałbrzych 2014 
   
W rywalizacji uczestniczyły oprócz gospodarzy i nas, drużyny z MOW Brzeg Dolny, MOW Jawor, MOW Marszew, MOW Mrowiny, MOW Nysa.  Najlepszą placówką okazała się drużyna z Nysy i to ona będzie reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Babimoście. Całe eliminacje stały na bardzo dużym poziomie sportowym i organizacyjnym. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i uzyskała wysokie 5 miejsce. Nagrodę indywidualną za  grę "fary play" otrzymał nasz zawodnik - Adrian Mroczek.
Klasyfikacja ogólna:
1. MOW Nysa
2. MOW Wałbrzych
3. MOW Brzeg Dolny
4. MOW Jawor
5. MOW Wrocław
6. MOW Marszew
7. MOW Mrowiny
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekun drużyny: p. A. Kozub 

17-21.02.2014r. 
Zimowisko w Karpaczu 
  
Organizatorzy: p. D. Zniszczoł, p. M. Kawlinajtis
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21-26.02.2014r. 
Projekt - "Ferie w kinie Nowe Horyzonty"
  
Wychowankowie w ramach projektu mieli okazję uczestniczyć w projekcji trzech filmów - "Podejmując ryzyko", "Krokodyle z przedmieścia", "Lodowy smok". Spotkania miały na cel między innymi rozwijanie wrażliwości estetycznej przez kontakt ze sztuką filmową, kształcenie umiejętności przedstawiania swoich poglądów oraz prowadzenia dyskusji(argumentowania, wnioskowania, formułowania sądów) oraz rozwijanie umiejętności uważnego słuchania. 
 
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak

 
08.02.2014r. 
Walentynki - zabawy i dyskoteka.
   
Organizator: p. M. Stokowska, p. R. Cymbalista oraz A. Borkowska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...