Home Archiwum 2014 r.

Dolnośląska Liga Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych


 29.05.2015 r. 

Finał Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych 

     

Nad przebiegiem rozgrywek tradycyjnie już czuwał p. Tomasz Durajczyk - Sędzia Główny, p. Radosław Zając - Koordynator Ligi oraz profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN. Mecze przebiegały płynnie. Bezkonkurencyjni okazali się faworyci Ligi, czyli drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu, która utrzymała od początku do zakończenia  Ligi pozycję lidera, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych....czytaj więcej...

W pięciu turniejach rozegrano rozegrano łącznie 100 meczy, w których rywalizowało 11 zespołów. W przebiegu całej imprezy strzelono 301 bramek. 

TABELA KOŃCOWA LIGI >>> 

źródło tekstu: www.mowwalbrzych.pl 

opiekun / trener drużyny : p. T. Horwat oraz p. A. Kozub 


Runda III

28.04.2015 r. 

III Turniej Rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Placówek Resocjalizacyjnych  

w Wałbrzychu

Turniej stanowił pierwszą odsłonę rywalizacji w rundzie wiosennej i pozwolił na rozegranie aż 28 spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się zrealizować zaplanowane spotkania piłkarskie.

    

W turnieju zgodnie z regulaminem , przyznano wyróżnienia( po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz - Krzysztof Antończak (MOW Wałbrzych)

Najlepszy zawodnik turnieju - Damian Hudzik (MOW Wrocław)

Najlepszy strzelec turnieju - Michał Jabłończyk ( MOS nr 2 Wrocław )

Jak dotychczas w trzech turniejach rozegrano 83 spotkania. Na tą chwilę najlepszą drużyną Ligi jest MOW Wrocław. Serdecznie gratulujemy.u

TABELA WYNIKÓW po III spotkani ( kliknij...plik pdf ) 

opiekun / trener drużyny : p. A. Kozub oraz p. T. Horwat   


 Runda II

Dnia 16 października 2014 roku na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój” przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został II Turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych.

W Turnieju, poza placówkami, które wzięły udział w rozgrywkach wrześniowych, uczestniczyły również drużyny z Zakładu Poprawczego w Świdnicy oraz z Zakładu Poprawczego w Sadowicach. Spotkanie stanowiło kolejną odsłonę rywalizacji placówek w rundzie jesiennej i pozwoliło na zorganizowanie aż 27 meczy pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rozegrano je zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

            II Turniej podobnie jak poprzedni  rozpoczął się odprawą kierowników drużyn. Sędzia główny zawodów p. Tomasz Durajczyk oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając ponownie przypomnieli podstawowe zasady oraz  regulamin Turnieju.

Następnie p. Emila Kłysz - Wicedyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonała uroczystej inauguracji II Turnieju, życząc uczestnikom pięknej sportowej zabawy w duchu fair – play.

Rywalizacja pomiędzy placówkami była bardzo zacięta.  Największą niespodziankę sprawili piłkarze z Zakładu Poprawczego w Świdnicy, którzy nie przegrali ani jednego  meczu i w chwili obecnej zajmują bardzo wysoką 3 lokatę. Pozostałe czołowe miejsca w tabeli zajmują drużyny z Wrocławia – Zespół Placówek Oświatowych i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2.

Pomimo niesprzyjających tego dnia warunków atmosferycznych i opadów deszczu, udało się zrealizować zaplanowane spotkania piłkarskie.  Przebieg meczy był prawidłowy. W trakcie zawodów przyznano dwa walkowery z powodu niezgłoszenia się drużyn na planowany mecz.

W turnieju zgodnie z regulaminem przyznano nagrody indywidualne:

Najlepszy Bramkarz -  SEBASTIAN GMIAT - MOS WROCŁAW oraz  GRZEGORZ ZACHOWICZ -  ZPR BRZEG DOLNY

Najlepszy Zawodnik Turnieju - KOROWACKI KAMIL (ZP ŚWIDNICA)

Najlepszy Strzelec Turnieju -  MICHAŁ JABŁOŃSKI ( 8 BRAMEK )

Nagroda Fair-Play- ADRIAN MIŚKOWIEC - MOW WROCŁAW

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

Źródło tekstu i galeria zdjęć: www.mowwalbrzych.pl


Runda I  - Turniej Inauguracyjny

Pierwszy, inauguracyjny turniej Ligi mamy już za sobą. Odbył się on 19 września 2014 r. na boiskach Wałbrzyskiego Centrum Sportowo - Rekreacyjnego „Aqua - Zdrój”. Do udziału w tym sportowym przedsięwzięciu zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii z terenu województwa dolnośląskiego. Zarówno pogoda, jak i atmosfera w trakcie turnieju były znakomite.

Turniej stanowił pierwszą część rywalizacji placówek w rundzie jesiennej i pozwolił na rozegranie aż 23 spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami. Drużyny rozegrały mecze zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, który zakłada przeprowadzenie rozgrywek ligowych systemem „ każdy z każdym”. Z uwagi na ogromne zainteresowanie przedsięwzięciem, każda runda składa się z dwóch etapów. Kolejny spotkanie  rundy jesiennej odbędzie się w październiku 2014 roku.

Turniej inauguracyjny rozpoczął się odprawą z udziałem kierowników drużyn, w czasie której sędzia główny zawodów, p. Tomasz Durajczyk oraz koordynator Ligi p. Radosław Zając omówili podstawowe zasady, regulamin oraz informacje dotyczące Turnieju. Kierownicy przedłożyli dokumenty wymagane regulaminem, tj. listy zawodników oraz oświadczenia o akceptacji regulaminu.

Następnie p. Piotr Schienke – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu dokonał uroczystego otwarcia rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, życząc uczestnikom pięknej sportowej rywalizacji w duchu fair – play.

Zawody odbywały sięrównocześnie na dwóch boiskach typu „orlik”, co bardzo pozytywnie wpłynęło na sprawnośćich przebiegu. Drużyny rozegrały średnio po 5 meczy. Czas trwania jednego meczu wynosił 2 x 8 minut. Nad przebiegiem zawodów, oprócz sędziego głównego czuwali sędziowie delegowani przez PZPN. Piękna aura jaka towarzyszyła zawodom pozwoliła na realizację Turnieju zgodnie z założonym planem.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 we Wrocławiu, która wygrała 5 meczy ze stratą jednego spotkania. Szczegóły rywalizacji przedstawiają  tabele wyników.
.

W turnieju, zgodnie z regulaminem,przyznano wyróżnienia (po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:
.

Najlepszy zawodnik turnieju:  Mateusz Warchoł – MOW MROWINY

Najlepszy strzelec  turnieju: Adrian Miśkowiec – MOW WROCŁAW ( 9 BRAMEK )

Najlepszy bramkarz:Dawid  Nowak – MOW WROCŁAW

Nagroda fair-play:Patryk Gołąbiewski– MOS KŁODZKO

 

Źródło tekstu i galeria zdjęć: www.mowwalbrzych.pl