Home Archiwum aktualności Archiwum 2012/2013
Styczeń 2013

"Nie ma dzieci - są ludzie"

        W 2012 roku obchodzona była 70. rocznica śmierci Janusza Korczaka i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Dlatego rok 2012 został ustanowiony – decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Rokiem Janusza Korczaka. Na ten rok w naszej szkole zaplanowano i zrealizowano wiele inicjatyw związanych z Januszem Korczakiem i promujących jego idee. Rok 2012 stanowił doskonałą okazję, by o jednym z najwybitniejszym Polaków – i jego dziedzictwie – przypomnieć młodzieży naszych szkół oraz wszystkim pracownikom.

        Na zakończenie naszych działań, pani Elżbieta Chruścicka przygotowała prezentację, która ma stanowić zwieńczenie Roku Janusza Korczaka i pokazać uniwersalność i aktualność myśli i twórczości tego wybitnego Polaka.

"Nie ma dzieci - są ludzie"

Zapraszamy do lektury!


20.12.2012

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce i na świecie

W dniu 20 grudnia 2012 roku, dzień po uroczystej Wigilii ośrodkowej, podczas trzeciej godziny lekcyjnej odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej, na którym zostaliśmy zapoznani ze zwyczajami bożonarodzeniowymi obowiązującymi w Polsce i na świecie. Wszystko uatrakcyjniły dwie prezentacje multimedialne, dzięki którym mogliśmy zapoznać się ze zwyczajami, tradycyjnymi dekoracjami oraz potrawami w innych krajach świata. Przypomniana nam również została historia każdego polskiego świątecznego obyczaju. Całość uatrakcyjniło wspólne kolędowanie, które w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku było powszechnie praktykowane w różnych formach jako obrzędowe składanie życzeń. Śpiewanie kolęd jest tradycją zanikającą, niestety. Dziś częściej kolędy i pastorałki odtwarzane są z płyt CD czy też słuchane w telewizji przy okazji różnych koncertów bożonarodzeniowych, niż śpiewane samodzielnie. A szkoda…

 Organizatorzy: pani Grażyna Burzyńska i pani Monika Koksanowicz

 

17.12.2012

Uczestniczyliśmy w Koncercie Finałowym

"Bez granic - Międzynarodowa Akademia Integracji"

 W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszych szkół uczestniczyli w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Arka, Wielkim Koncercie Finałowym pt. „Bez granic – Międzynarodowa Akademia Integracji”. Koncert odbył się w Ośrodku Kultury Katolickiej ROTUNDA we Wrocławiu.

Koncert został uroczyście otwarty przez prowadzących oraz gości honorowych. W dalszej części zaprezentowano film „Pozory mylą”, który otrzymał nagrodę Grand Prix za film o niepełnosprawnych artystach Teatru Arka wyróżniony udziałem w finale ogólnopolskiego Konkursu Reportażu Amatorskiego – Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia spektakli teatralnych zaprezentowanych m.in. przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 8 we Wrocławiu, Akademię „Siechnice”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kątach Wrocławskich, Monar – Ośrodek Leczenia Uzależnień, „Przystanek Dobrej Nadziei” – placówkę opiekuńczo – wychowawczą z Wrocławia i wielu innych.

Każdy występujący zespół otrzymał dyplom uczestnictwa w Koncercie Finałowym. Po zaprezentowaniu każdej grupy, prowadzący pożegnali uczestników Forum i zakończyli Koncert. Uczestnicy nagrodzili wszystkich gromkimi brawami.
        


6.12.2012

"Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz..."

W dniu 6 grudnia 2012 roku uczniowie naszych szkół pod kierownictwem pani Katarzyny Tołłoczko i pana Tomasza Horwata zaprezentowali, przygotowane specjalnie z okazji Mikołajek, przedstawienie pod hasłem „Gdzie jest worek świętego Mikołaja? Czyli skandal w MOW”. Nie obyło się bez licznych piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Przedstawienie było pełne humoru, ale również niosło ze sobą różnego rodzaju cenne przesłania.

Po zakończeniu części artystycznej, został rozstrzygnięty konkurs, ogłoszony przez panią Kasię Tołłoczko, na najładniejszy plakat oraz list do świętego Mikołaja. Wszystkie prace poszczególnych grup zostały ocenione, a uczniowie nagrodzeni. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie klasa 3B i trzecie klasa 1C. W konkursie został wyróżniony list jednej z uczennic klasy 1B – Patrycji, który został oficjalnie odczytany przez panią dyrektor Beatę Mally. Treść listu była naprawdę piękna i wzruszająca. Niektórym łza zakręciła się w oku.

W drugiej części obchodów mikołajkowych rozegrane zostały międzyklasowe zawody z licznymi konkurencjami. Uczniowie mieli za zadanie m.in. wykonać rzut woreczkiem do kosza z różnych odległości, ułożyć krótką rymowankę dotyczącą Mikołajek, pokonać krótką, wyznaczoną trasę, skacząc w worku, najszybciej, najbardziej estetycznie i pomysłowo zapakować prezent oraz w krótkim czasie wykonać jak najdłuższy łańcuch na choinkę.  Współzawodnictwo odbywało się w atmosferze zdrowej rywalizacji oraz wielu pozytywnych emocji. Pierwsze miejsce w mikołajkowym turnieju zajęła klasa 2A, drugie klasa VI i trzecie 3B. Kolejne miejsca zajęły klasy: 3A, 2B, 1A, 1C i 1B. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: pani Katarzyna Tołłoczko i pan Tomasz Horwat

Niezbędna pomoc: pan Jacek KalinowskiListopad/grudzień 2012

Zajęcia edukacyjne w ogrodzie zoologicznym

Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku, wszyscy uczniowie naszych szkół, pod opieką wychowawców klas, bądź innych nauczycieli, wzięli udział w projekcie polegającym na realizacji zajęć edukacyjnych na terenie ogrodu zoologicznego w formie aktywnej. Zajęcia miały na celu uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy przyrodniczej oraz rozbudzenie u uczniów ciekawości świata i szacunku do przyrody. Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie mogli pozostać na terenie ogrodu zoologicznego  pod opieką nauczycieli  i skorzystać z innych atrakcji ZOO.

Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach zatytułowanych „Małpi świat”. Tematem były małpy oraz małpiatki. Poznali różnice pomiędzy przedstawicielami Starego i Nowego Świata, małpami wąsko- i szerokonosymi a także zwierzo- i człekokształtnymi. Poznali również różnice i podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi, pod kątem behawioru, budowy i żywienia. Zajęcia odbywały się przy wybiegach wewnętrznych i zewnętrznych małp.

Wszyscy uczniowie gimnazjum skorzystali z zajęć edukacyjnych zatytułowanych „Różnorodność ssaków naczelnych”. Tematem były ssaki naczelne. Zajęcia odbywały się przy wybiegach wewnętrznych i zewnętrznych małp i lemurów.

Organizatorka przedsięwzięcia: pani Grażyna Burzyńska

Autorka zdjęć i opiekun klasy 1A: pani Monika Koksanowicz


Listopad 2012

Zajęcia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

          W listopadzie uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum, pod opieką nauczycieli, uczestniczyli w zajęciach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. W czasie zajęć nasi uczniowie mogli zwiedzić Centrum Krwiodawstwa, przejść całą procedurę honorowego dawcy krwi oraz dowiedzieć się, dlaczego warto zostać honorowym krwiodawcą. W trakcie tych spotkań nasi uczniowie brali także udział w tematycznych quizach, w czasie których wygrali mnóstwo nagród min. kubki termiczne, koszulki czy pendrivy. Na zakończenie spotkań każda z klas trenowała na fantomach pod opieką profesjonalnego ratownika udzielanie pierwszej pomocy.

Organizator przedsięwzięcia i autor tekstu: pan Andrzej Szewczyszyn

Autorka zdjęcia: Monika Koksanowicz23.11.2012

„Obycie ułatwia życie” – KONKURS

Uczniowie naszych szkół, w środę – na apelu z okazji Dnia Życzliwości, zostali zapoznani lub przypomnieli sobie podstawowe zasady dobrego wychowania. Organizatorzy udostępnili im materiały do powtórki i zapowiedzieli konkurs.

W piątek, 23 listopada 2012 roku, odbył się szkolny turniej pod hasłem „Obycie ułatwia życie”. Zawody międzyklasowe miały wyłonić „Klasę o dobrych manierach”. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej, każda klasa odpowiadała na cztery wylosowane pytania. W drugiej kategorii, uczniowie musieli wskazać popełnione błędy w odegranych przez panią Kasię, panią Agatę oraz pana Andrzeja scenkach rodzajowych. Ostatnim zadaniem było nakrycie oraz udekorowanie stołu, zachowując wszelkie zasady savoir – vivre’u.

Konkurs odbywał się w atmosferze zdrowej rywalizacji oraz wielu pozytywnych emocji. Każdą z klas od zwycięstwa dzieliła niewielka ilość punktów, różnice pomiędzy liczbą zdobytych punktów przez poszczególne zespoły były minimalne. Udało się jednak wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła klasa: 1C, drugie miejsce klasa: 1B i 3A, natomiast trzecie klasa: VI oraz 2B. Kolejne miejsca zajęła klasa 1A oraz 3B.

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy. Oprócz zwycięstwa, bardzo istotna jest wiedza, którą uczniowie poszerzyli, bądź utrwalili. Mamy nadzieję, że będą się kierować zasadami dobrego wychowania oraz dobrych manier na co dzień.

 Organizatorzy: pani Katarzyna Tołłoczko, pani Agata Cymbaluk, pan Andrzej Szewczyszyn

 


UWAGA!

W dniu 23 listopada 2012 roku (piątek),
odbędzie się konkurs – „Klasa o dobrych manierach”.

Aby każda z grup mogła się należycie przygotować, udostępniono materiały, które mogą być pomocne w rozgrywanych zawodach.

Życzymy owocnego przyswajania zasad dobrych manier!!!

Organizatorzy: pani Katarzyna Tołłoczko, pani Agata Cymbaluk, pan Andrzej Szewczyszyn21.11.2012

Dzień Życzliwości

     W dniu dzisiejszym odbył się apel z okazji światowego Dnia Życzliwości pod hasłem „Życzliwość jest jak bumerang, zawsze powraca”. Uczennice klasy 2B przygotowały część artystyczną, którą uatrakcyjniła prezentacja multimedialna. Oprócz tematyki dotyczącej bycia życzliwym, nawiązano do dobrych manier. Uczennice podkreśliły, że to dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek. Przy okazji spotkania społeczności szkolnej przypomniały kilka podstawowych zasad dobrego wychowania.

      Organizatorzy apelu wraz z uczennicami przygotowali „Drzewo życzliwości i pozdrowień”, które zawisło w widocznym miejscu na stołówce szkolnej. Wszyscy pracownicy placówki oraz uczniowie naszych szkół otrzymali papierowe liście, na których mieli możliwość wypisania pozdrowień oraz wszelkich życzliwości, którymi chcieliby obdarzyć innych.

     Krótki kurs dobrego wychowania będzie przydatny podczas piątkowego konkursu, który odbędzie się pod hasłem „Obycie ułatwia życie”. Zespoły klasowe będą rywalizowały o tytuł „Klasy o dobrych manierach”.

      Na koniec apelu organizatorzy życzyli wszystkim uczniom oraz pracownikom naszej placówki dużo uśmiechu na co dzień. Wielu życzliwych gestów ze strony innych ludzi oraz siły i wytrwałości w byciu grzecznym, kulturalnym, uprzejmym, wyrozumiałym w stosunku do kolegów i koleżanek ze szkoły i z pracy. Pani dyrektor Beata Mally dołączyła się do życzeń.

Organizatorzy: pani Katarzyna Tołłoczko, pani Agata Cymbaluk, pan Andrzej Szewczyszyn


 12.11.2012

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji, przypadającego na 11 listopada, Święta Odzyskania Niepodległości – najważniejszego polskiego święta narodowego. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Z okazji obchodów 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły, pod kierownictwem pani Róży Frank oraz pani Ewy Pater, zaprezentowali bardzo bogaty program artystyczny – przypominający najważniejsze daty oraz wydarzenia z historii naszego kraju. Uczniowie recytowali wiersze, a także śpiewali pieśni patriotyczne. 

Organizatorzy: pani Róża Frank, pani Ewa Pater

Współorganizator: pan Łukasz Nowak (opiekun chóru)


16.10.2012

Odwiedziliśmy Centrum Poznawcze w Hali Stulecia!

W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszych szkół pod opieką nauczycieli wybrali się do Centrum Poznawczego w Hali Stulecia. Była to interaktywna lekcja historii. Specjalnie zaadaptowane wnętrza Hali Stulecia, tworzące ścieżkę edukacyjno – poznawczo – rekreacyjną, która składa się z czterech pomieszczeń głównych Visitor Center, Pokój Historyczny, Edukacyjno – Poznawczy oraz Galeria. Wszystkie części ścieżki tworzą spójną całość prezentującą w sposób kompleksowy architektoniczny i historyczny rys Hali Stulecia, Wrocławia, regionu oraz innych obiektów z listy UNESCO. Bogato wyposażone pokoje w urządzenia multimedialne w nowoczesny sposób inspirują i zachęcają odwiedzających do pełniejszego zrozumienia fenomenu obiektu. Kulminacyjnym punktem zwiedzania był pokaz videomappingu pod kopuła. Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie byli nim zachwyceni.

Organizator: pan Andrzej Szewczyszyn


15.10.2012

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji, przypadającego na 14 października, Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem pani Doroty Jankowskiej oraz pani Karoliny Kleszcz przygotowali część artystyczną, którą uatrakcyjnił występ ośrodkowego zespołu tanecznego pod opieką pani Doroty Smolany.

Uczniowie w ramach podziękowań za trud włożony w ich edukację i wychowanie złożyli wszystkim pracownikom placówki podziękowania i życzenia oraz obdarowali ich symbolicznymi samodzielnie wykonanymi prezentami.

            Po występie artystycznym uczniów, głos zabrała pani dyrektor Beata Mally, która również złożyła wszystkim pracownikom serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego: szczęścia, zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, szacunku i zrozumienia, realizacji planów i zamierzeń, uśmiechu na co dzień. Podczas uroczystości przyznano również Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom, wychowawcom, pracownikom poradni oraz pracownikom administracyjnym.

            Tradycyjnie uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnili byli pracownicy naszej placówki. Była okazja do spotkań oraz wspomnień.

            Jeszcze raz chcielibyśmy złożyć wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam, aby udawało Wam się wzbudzić w każdym młodym człowieku pragnienie uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń, aby nigdy nie zabrakło Wam siły ofiarowania tego, co w Was najlepsze, abyście odmieniając życie dzieci odmieniali życie całych rodzin  i przyszłość nas wszystkich, aby  Wasza trudna i piękna praca była wspaniałą, niekończącą się podróżą.

Organizatorzy: pani Dorota Jankowska, pani Karolina Kleszcz, pani Dorota Smolana, pani Dorota Zniszczoł


28.09.2012

II Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września, który w tym roku przypadał na 28 dzień miesiąca.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W szkole zorganizowano zawody międzyklasowe w tabliczce mnożenia. Były to łamigłówki, krzyżówki, rebusy. Ponadto każda klasa miała za zadanie przygotować plakat na temat tabliczki mnożenia. Rywalizację miedzyklasową wygrała klasa IIIB, drugie miejsce zajęła klasa IIIA, a trzecie IC. W trakcie trwania rywalizacji klasowej, uczniowie mogli zdobywać tytuł MT Eksperta przystępując do indywidualnego egzaminu z tabliczki mnożenia. Tytuł zdobyło 39 osób, w tym 4 dorosłych. Ogółem w imprezie wzięła udział cała szkoła.Uczniom bardzo podobała się taka forma rywalizacji.

Opiekun: pani Ewa Pater oraz pani Justyna Buczel


26.09.2012

Europejski Dzień Języka Niemieckiego

  Pod koniec września 16 uczennic z naszego Gimnazjum wzięło udział w obchodach Europejskiego Dnia Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Instytut Austriacki oraz Instytut Goethego. Drużyna, która reprezentowała nasz ośrodek składała się z 6 osób. Zadaniem drużyny było rozwiązywanie zadań przy 30 stacjach językowych, które były oceniane przez nauczycieli języka niemieckiego. Dziewczyny musiały wykazać się znajomością słownictwa, znać ich pisownię (stacja polegająca na układaniu słówek z porozrzucanych liter), pomysłowością podczas przebierania się w stroje związane z kultura niemiecką. Oprócz tego drużyna układała słowa i muzykę do piosenki w języku niemieckim, grały w kalambury, przedstawiały za pomocą pantomimy powiedzenia w języku niemieckim i wiele innych. Dziewczyny bardzo się zaangażowały we wszystkie stacje językowe i naprawdę się przy tym bardzo dobrze bawiły.

Opiekun: pani Anna Kniażewska oraz pani Ilona Rychlicka


21.09.2012

"Odlotowa Chemia"

Wzięliśmy udział w XV Dolnośląskim Festiwalu Nauki

W dniu 21 września 2012 roku, dwunastu uczniów klas trzecich naszego gimnazjum, należących do Koła Młodego Naukowca, uczestniczyło w wykładzie z pokazem „Odlotowa Chemia” zorganizowanym przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykład był bogato ilustrowany doświadczeniami i każde z nich zostało wyczerpująco omówione. Dzięki temu uczestnictwo w wykładzie nie było jedynie rozrywką, ale także nauką.

Opiekun: pani Agata Cymbaluk


21.09.2012

Ruszyła LIGA KLAS!

Pierwszy konkurs – „Jeden z ośmiu”

 Dziś w ramach Ligi Klas odbyła się pierwsza edycja konkursu "Jeden z ośmiu". Ósemkę, reprezentującą poszczególne klasy, wybierali sami uczniowie oraz ich wychowawcy. Klasę VI reprezentował Adrian, klasę IA – Mateusz, klasę IB – Roksana, IC – Sebastian, IIA – Kamil, IIB – Katarzyna, IIIA – Rafał, natomiast klasę IIIB – Marta.

Poza wyżej wymienionymi na sali, publiczność tworzyli wszyscy pozostali uczniowie, którzy czasem trochę przeszkadzali, a czasem usiłowali pomagać swoim reprezentantom.

Pytania dotyczyły różnych dziedzin życia, od wiedzy historycznej, geograficznej przez matematyczną, do polityki i religii.

Po zaciętym finale zwycięzcą został reprezentant klasy IAMateusz. W finale Mateusz walczył z Martą i Kamilem, którzy zajęli kolejne miejsca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom oraz mamy nadzieję na udane rozpoczęcie Ligi Klas.

Organizator: pan Andrzej Szewczyszyn


 

20.09.2012

MARATON MATEMATYCZNY

W dniu 20 września 2012 roku 15 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w Festiwalu Nauki w Instytucie Matematyki. 11 z nich wzięło udział w eliminacjach do Maratonu Matematycznego. Po eliminacjach wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę prac origami z tegorocznego konkursu "Żuraw". Wśród wystawionych prac były również prace Maksymiliana, Sebastiana, Martiki i Kamila, którzy brali udział w tym konkursie. Wystawa bardzo podobała się i zachęciła, szczególnie nowe uczennice, do udziału w kółku origami i konkursie "Żuraw" .

Opiekunowie: pani Ewa Pater oraz pani Katarzyna Tołłoczko


7.09.2012

NARODOWE CZYTANIE „PANA TADEUSZA”

            Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski zainicjował ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Pana Tadeusza”.

To dzieło o szczególnym znaczeniu dla nas Polaków. Zachwyca od pokoleń bogactwem języka, pięknem opisów i harmonią słowa. Stanowi zarazem nieocenione źródło najlepszych patriotycznych uczuć i wiedzy o nas samych.

Poemat "Pan Tadeusz" to nieodłączna część polskiego kanonu kulturowego, który czyni nas wspólnotą. Łączy nas też pokoleniowo, z naszymi prababkami i pradziadkami, którzy często znali ten poemat na pamięć.

Z tej okazji 7 września 2012 roku pani Elżbieta Chruścicka zorganizowała „literacką ucztę” w naszej szkole. Akcję rozpoczął apel, w którym wzięły udział uczennice klas drugich oraz uczniowie klas trzecich. Podczas spotkania całej społeczności szkolnej pani Ewa Pater i pan Andrzej Szewczyszyn odczytali dwa fragmenty dzieła.

Po uroczystym apelu wszyscy uczniowie naszych szkół uczestniczyli w projekcji filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, który jest adaptacją epopei Adama Mickiewicza.3.09.2012

WITAJ SZKOŁO! 

Dnia 3 września 2012 w Szkole Podstawowej nr 88 oraz Gimnazjum nr 44 we Wrocławiu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Na uroczystym apelu spotkali się Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, pani Beata Mally, wicedyrektor do spraw dydaktyczno - wychowawczych,  pani Justyna Buczel, wicedyrektor do spraw opiekuńczo - wychowawczych, pani Izabela Górzyńska, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie.

Uczniowie szkół pod kierownictwem p. Piotra Kaczora oraz p. Andrzeja Kamińskiego przedstawili krótki program artystyczny witając nowy rok szkolny i życząc wszystkim uczniom owocnej nauki.

Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z nauczycielami zaplanowanych zajęć edukacyjnych oraz ze swoimi wychowawcami klas. W swoim gronie dzielili się wrażeniami z wakacji, opowiadali o miejscach, które zwiedzili i przygodach jakie mieli.

 pliki/SZKOLA/szkol_rozp_roku_szk_2012_2013/RRS_1.JPGpliki/SZKOLA/szkol_rozp_roku_szk_2012_2013/RRS_2.JPGpliki/SZKOLA/szkol_rozp_roku_szk_2012_2013/RRS_3.JPG