Home Archiwum aktualności

 
 ARCHIWUM AKTUALNOŚCI SZKOLNYCH ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 
 

Zachęcamy również do zapoznania się
z wcześniejszymi wydarzeniami z życia naszej szkoły,
przeglądając materiały zamieszczone w zakładkach archiwalnych. --->

 7.11.2017

Vivat Maria Skłodowska - Curie!

I jak się znowu okazało nasi uczniowie mają ogromny talent, jeśli chodzi o grę aktorską. A to ogromne szczęście, ponieważ dzięki temu mogliśmy w podniosły i profesjonalny sposób uczcić 150 rocznicę urodzin naszej wielkiej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej - Curie. Grupa uczniów realizujących projekt edukacyjny przedstawiła spektakl zatytułowany "Nasza Maria", który przedstawiał najważniejsze wątki z życia prywatnego i działalności naukowej Marii Skłodowskiej - Curie. Spektakl spotkał się ciepłym przyjęciem publiczności - były ogromne brawa, a także łzy wzruszenia. Dla aktorów jeszcze raz gromkie brawa i gratulujemy efektów pracy! Brawo!
 
 Organizatorzy: p.Agata Łuczak, p. Katarzyna Tołłoczko

27.10.2017

Nasze kochane fabryki tlenu!

W dniu 27 października 2017 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Przyrodniczy. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Drzewa w Polsce". Tradycyjnie wystartowały dwuosobowe klasowe drużyny, które mogły się do zmagań skrupulatnie przygotować. Otrzymały bowiem miesiąc wcześniej od nauczyciela materiały pomocnicze. Konkurs zawierał 40 pytań, które obejmowały wiedzę ogólną na temat gatunków drzew rosnących w naszym kraju. Po rozgrywkach wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się z ciekawymi faktami i najnowszymi odkryciami z zakresu dendrologii. Tę część standardowo prowadził nauczyciel. Konkurs ten miał zwrócić uwagę na "ważkość" drzew w życiu człowieka, szczególnie w wielkim mieście.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Organizatorzy: p. Grażyna Burzyńska, p. Dorota Jankowska

13.10.2017

I wtedy Bóg stworzył...nauczyciela!

My, nauczyciele - pracujący i emerytowani, zawsze w tym dniu możemy liczyć na naszych wspaniałych uczniów. Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowują uroczystą akademię. W tym roku dowiedzieliśmy się, "skąd się wziął" nauczyciel oraz jakimi cechami powinien się charakteryzować, żeby być naprawdę dobrym i skutecznym w tym, co robi. Na szczęście na końcu okazało się, że nauczyciel wymagający i konsekwentny, ale również z pasją, jest najbardziej pożądany. Wszystko oczywiście było okraszone dużą dawką humoru. Była również prezentacja ukazująca ogrom pracy uczniów oraz nauczycieli, pokazująca efekty ogromnej liczby akcji przeprowadzanych w naszej placówce, ale również poza nią.
Pod koniec akademii pani Dyrektor wręczyła nagrody za wyróżniającą pracę.
 
Organizatorzy: p. Ilona Rychlicka, p. Anna Kniażewska

29.09.2017

Rachuj, rachuj mistrzu!

 Można powiedzieć, że w naszej szkole stało się już tradycją, że w ostatni piątek września świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mierzą się w rozgrywkach międzyklasowych. Wszyscy pracownicy i uczniowie mogą również powalczyć o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Niektóre działania nie należą do najłatwiejszych, ale warto, ponieważ jest duża satysfakcja po otrzymaniu tytułu. W tym roku szkolnym najlepiej rachowali uczniowie klasy 3C, drugie miejsce zajęły uczennice z klasy 2B, a trzecie uczniowie z klasy 2D. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do ciągłego ćwiczenia tabliczki mnożenia!
 
Organizatorzy: p. Ewa Pater i p. Aleksandra Podgórska

 26.09.2017

Krucha jak gałązka, wielka jak Nobel

 W ramach działań podjętych w naszej szkole, w celu uczczenia 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej - Curie, uczniowie uczestniczyli w spektaklu zatytułowanym "Krucha jak gałązka, wielka jak Nobel", przygotowanym przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przedstawione zostało życie oraz działalność naukowa Marii Skłodowskiej - Curie. Wszystko było wzbogacone scenkami parateatralnymi z jej życia. Było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Uczniowie mogli zaczerpnąć z występu wiele potrzebnych informacji, które będą mogli wykorzystać do rozwiązywania zadań konkursowych organizowanych w szkole.
 
Organizatorzy: p. Agata Łuczak
Opiekunowie: wszyscy nauczyciele

wrzesień 2017

Nauka bez granic

We wrześniu rok rocznie uczestniczymy w imprezach organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "Nauka bez granic". Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych organizowanych przez różne wrocławskie uczelnie wyższe.Były to m.in.:
 •  Zajęcia w gmachu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Wrocławskiego zatytułowane:
"Tęczowa chemia"
 "Niezwykła skrobia"
"Pospolity rumianek - niezwykła roślina"
"Jak bezpiecznie zapakować lek?"
 •  Zajęcia w gmachu Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego zatytułowane:
  "Chemia i światło - czyli odlotowe atrakcje"

  "Tajemniczy ogród barw i zapachów"

  "Chemia - kolorowa nauka"

  • Zajęcia w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego zatytułowane:
   "Dlaczego substancje zmieniają stan skupienia?"
  • Zajęcia w gmachu Politechniki Wrocławskiej zatytułowane:
   "Uwolnij swój umysł...zacznij tworzyć, myśleć i pracować inaczej dzięki potędze map myśli"

   "Konflikt - instrukcja obsługi"
   • Zajęcia w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN:
    "Hokus pokus, czary mary i DNA w probówce mamy"
   Ze wszystkich zajęć uczniowie na pewno wynieśli spore pokłady wiedzy, która przyda im się nie tylko na zajęciach lekcyjnych, ale również w życiu codziennym. Jak zwykle nauka przez zabawę!

   Organizatorzy: p. Agata Łuczak, p. Ewa Pater, p. Aleksandra Podgórska,
                               p. Elżbieta Chruścicka, p. Grażyna Burzyńska

   8.09.2017

A KU-KU!

W wrześniu po raz kolejny gościliśmy wolontariuszy Credit Suisse: Mariusza, Daniela z Polski oraz Iana z Wielkiej Brytanii, którzy spotkali się z wychowankami grupy 5 na zajęciach w projekcie "A ku - ku". jest to projekt kulturalno - kulinarny realizowany w naszej placówce przez Stowarzyszenie "Przystanek" we współpracy z Credit Suisse. W ramach projektu pracownicy banku przychodzą do naszej placówki, żeby opowiadać o swoich pasjach, ulubionych książkach, a także gotują wspólnie z wychowankami, często oryginalne potrawy z różnych krajów świata. Tym razem Daniel opowiadał o książkach podróżniczych, które zainspirowały go m.in. do podróży do dżungli amazońskiej, z której pokazywał slajdy i o planowanej już w przyszłym miesiącu podróży dookoła świata. Ian opowiadał o swojej fascynacji Japonią, pokazywał i uczył japońskiej sztuki walki kendo oraz gotował przepyszne japońskie naleśniki i inne smakowite specjały z kraju kwitnącej wiśni. Mariusz, który gościł już u nas po raz trzeci, tym razem tylko moderował spotkanie, ze względu na brak czasu. Najlepsze jest jednak to, że z darowizny banku Credit Suisse będziemy mogli znowu zakupić nowe książki do biblioteki szkolnej. Dziękujemy!
 
Organizatorzy: p. Katarzyna Tołłoczko, p. Andrzej Szewczyszyn

2, 8.09.2017

Dramat w trzech aktach

 W 2017 roku "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego było lekturą Narodowego Czytania. Uczennice naszej szkoły, jak co roku, wzięły udział w akcji w Ogrodzie Botanicznym, gdzie czytały fragmenty "Wesela", podziwiały prezentowane stroje weselne, poszukiwały "wieńca Panny Młodej", symboli z"Wesela" oraz oglądały występy kapeli ludowej.
 
 
W murach naszej szkoły, grupa uczniów również przedstawiła fragmenty "Wesela" całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom.
 
 
Organizatorzy: p. Elżbieta Chruścicka, p. Katarzyna Tołłoczko, p. Katarzyna Włoszek

4.09.2017

Witaj szkoło!

Wakacje dobiegły już końca. Wszyscy wrócili cali i zdrowi z nowymi słonecznymi wspomnieniami. Nadszedł wrzesień, więc czas rozpocząć nowy rok szkolny. Grupa uczniów przygotowała krótki program artystyczny na powitanie szkoły. Pocieszające jest to, że jeszcze wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec...i WAKACJE!
Ale zanim czas odpoczynku, przed nami czas wytężonej pracy. Wszystkim uczniom oraz pracownikom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2017/2018.
 
Organizatorzy: p. Marzena Naszczak, p. Joanna Witkowska - Brykman, p. Piotr Zaleszczak