Home Kowadło
 

27.05.2016 r. - 30.05.2016 r.   
XXX Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych
"Kowadło 2016" w Kuźni Raciborskiej  
   
Zespół teatralna "Wena" wziął udział w kolejnej edycji Przeglądu Zespołów Artystycznych "Kowadło 2016". Tym razem zespół został wyróżniony w kategorii teatr. Aktorów przygotowali  reżyser: p. Dorota Łaszewska oraz p. Ireneusz Hiler.
 
opiekun grupy: p. K. Włoszek
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 
XXIX Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych " Kowadło 2015 r. "
   
W dniach 30.05. 2015 r. do 01.06.2015 r. nasi młodzi artyści z zespołu teatralnego WENA po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych - Kowadło 2015. W tym roku nasza młodzież osiągnęła sukces w dwóch kategoriach - teatralnej i muzycznej. W kategorii teatralnej Weronika, Natalia, Patrycja, Natalia i Fabian zaprezentowali się w spektaklu pt. " Zanim..." oraz teatrze fizycznym w pokazie pracy pt. "Przemijanie". Oby dwa spektakle zostały wysoko ocenione i zajęły II miejsce.
   
W kategorii muzyki soliści - Natalia, zaprezentowała piosenkę Czesława Niemena pt. " Dziwny jest ten świat". Jej wykonanie zostało wyróżnione. Natalia otrzymała również puchar i dyplom za osobowość sceniczną.
Serdecznie wszystkim gratulujemy. 
 
Opiekun / trener zespołu: Dorota Łaszewska

XXVIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych,, KOWADŁO 2014,,
 
Już po raz trzeci nasi młodzi artyści z Amatorskiego Zespołu Teatralnego WENA zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Kuźni Raciborskiej. Zaprezentowali się w następujących kategoriach
Teatr - spektakl pt.,,Spisek,, w roli głównej Patrycja oraz Karolina, Mateusz, Kevin, Adrian, Dawid, Sebastian, Mateusz.
Muzyka ( soliści ) piosenka ,, Dni których nie znamy,, Marka Grechuty w wykonaniu Mateusza.
 
Opiekunowie; D. Łaszewska, K. Kupiec

25.05-27.05.2013r.

XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych "Kowadło 2013"

Kolejny raz nasza młodzież zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne w tak prestiżowym przeglądzie. Poziom przygotowania wszystkich zespołów jak zwykle stał na najwyższym poziomie. Łącznie na konkurs zgłosiło się 16 placówek z całego kraju. Ekipa z Wrocławia zaprezentowała się w następujących kategoriach:
Teatr - spektakl pt. " Olbrzym". Główną rolę odegrał Sebastian oraz Kamila, Marta, Roksana, Justyna, Weronika i Mateusz.
Muzyka(soliści) - piosenka  pt: "Przechyły" Pawła Orkiszy w wykonaniu Mateusza.
Muzyka(zespoły wokalne)-  zespół w składzie: Roksana, Ania, Kamila, Sandra, Justyna, Sandra, Marta oraz Weronika zaśpiewały piosenki pt. "Takiego chłopaka" zespołu Micromiusic oraz "Moja i twoja nadzieja" zespołu Hej przy współpracy zespołu towarzyszącego "Slow motion bullet".
W kategorii muzyka soliści nasz wychowanek Mateusz Nahaczewski zajął III miejsce z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
Odpowiedzialni za przygotowanie zespołów: D. Łaszewska, M. Stokowska, A. Szewczyszyn oraz dyrygent chóru "Moves" p. Ł. Nowak

W dniach 26-28. 05.2012 r. wychowankowie naszego ośrodka reprezentowali naszą placówkę w 26 przeglądzie artystycznym, który odbył się w Kuźni Raciborskiej.

   

           

 

 

Był to pierwszy raz w długoletniej historii Ośrodka, kiedy nasi podopieczni brali udział w tak dużej imprezie artystycznej, jaką z pewnością było „ Kowadło 2012”. Wystąpiliśmy w trzech kategoriach: kabaret, występy wokalne oraz sztuka teatralna. Jury festiwalu zauważyło nasze występy wokalne oraz kabaretowe, natomiast w sztuce teatralnej zdobyliśmy wysokie II miejsce, którego się nie spodziewaliśmy.

            Dodatkowym, miłym atutem naszego pobytu w Kuźni Raciborskiej były odwiedziny Pani Dyrektor Izabeli Górzyńskiej oraz Pani Justyny Jandy podczas wystawiania sztuki teatralnej przez naszych milusińskich. Sztuka bardzo podobała się zebranym na widowni, a Pani Iza, po występie zabrała wszystkich na lody, za które bardzo dziękujemy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznym festiwalu wszystkich chętnych.

galeria zdjęć...kliknij...

Opiekunowie grupy:

Andrzej Kamiński

Dorota Łaszewska

Agata Cymbaluk

Dyrygent: p. Łukasz Nowak