Home Chór "Mowens"

Zespół chóralny - "MOWens"

  

Chór w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Wojtka Bellona powstał we wrześniu 2011 roku.

Zespół został powołany do życia w ramach programu rozwoju chórów szkolnych "Śpiewająca Polska", którego koordynatorem jest pani Grażyna Rogala-Szczerek z festiwalu Wratislavia Cantans.

Zajęcia prowadzi profesjonalny dyrygent p. Łukasz Nowak, a śpiewa w nim ponad dwudziestka naszych wychowanek i kilku wychowanków.

Pierwsze sukcesy...

  

W dniu 2 grudnia 2011 roku na przeglądzie chórów programu "Śpiewająca Polska" na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt chórów z Dolnego Śląska otrzymaliśmy wyróżnienie jako jeden z najlepiej zapowiadających się chórów młodzieżowych.

 

galeria zdjęć...kliknij, aby powiększyć zdjęcie...

Autor tekstu i opiekun zespołu: p. Andrzej Szewczyszyn

Prowadzący zajęcia: dyrygent p. Łukasz Nowak


30.11.2012 r.
Chór Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "MOWens" pod batutą p. Łukasza Nowaka wystąpił na Dolnośląskim Przeglądzie Chórów szkolnych, który odbył się na Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Chór zaśpiewał dwie piosenki: "Matula moja"(melodia ludowa w opracowaniu p. B. Rutkowskiego) oraz kanon "A gdy śpiewać" z muzyką p. J. Lasockiego. Występ naszego chóru został nagrodzony gromkimi brawami, a na wyniki przeglądu ze względu na dużą ilość biorących w nim udział chórów musimy poczekać dwa tygodnie.
Serdecznie gratulujemy występu i czekamy na wyniki konkursu.
p. Andrzej Szewczyszyn

24.10.2013 r.
II Dolnośląski Konkurs Piosenki Polskiej pt.  "Piosenka zmieniająca życie"
 
Zespół MOWens z naszego ośrodka w składzie: Kamila, Roksana i Klaudia, wziął udział w konkursie piosenki pt. "Piosenka zmieniająca życie". Dziewczęta brawurowo wykonały utwór Mezo pt. "Ważne" i zajęły III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska.
Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.
 
Opiekun zespołu: p. A. Szewczyszyn

 XIII Dolnośląski Przegląd Chórów

Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2015 

    

Chór Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "MOWens" pod batutą p. Łukasza Nowaka wziął udział w XIII Dolnośląskim Przeglądzie Chórów.  

W tej edycji przeglądu nasz zespół zajął wysokie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.