Home

 

KOMINIKAT KOŃCOWY –Mistrzostwa Polski MOW

WSPANIAŁE ZWIEŃCZENIE SEZONU!!!

JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI!!!

Reprezentacja MOW Wrocław w piłce nożnej osiągnęła ogromny sukces wygrywając Mistrzostwa Polski „6” piłkarskich na boiskach trawiastych.

Drużyna prowadzona przez pana Adama Kleszcza i Tomasza Horwata, po wygranych eliminacjach w Brzegu Dolnym, udała się do Puław, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski MOW. Po zakwaterowaniu został przeprowadzony trening strzelecki na lokalnym boisku.

 

Rozpoczęcie turnieju odbyło się dnia 31 maja na płycie boiska MOW w Puławach, gdzie powitano wychowanków oraz trenerów ośrodków biorących udział w zawodach.

Były to:

MOW Puławy, MOW Kamionek Wielki (wicemistrz Polski MOW w piłce halowej), MOW Podzamcze, MOW Włocławek, MOW Łobżenica ( Mistrz Polski MOW w piłce halowej), MOW Jaworze oraz MOW Wrocław ( drugi wicemistrz Polski MOW w piłce halowej).

 

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej od remisu z gospodarzami (1:1), tracąc bramkę po kontrowersyjnej sytuacji – zawodnik z Puław przy strzeleniu gola pomógł sobie ręką. Kolejną drużyną, z którą rozegraliśmy spotkanie, było MOW Podzamcze. Wynik 4:1 dla wrocławian oddawał różnice poziomu między obiema ekipami. W następnych dwóch kolejkach przyszło nam się zmierzyć z pierwszą oraz drugą drużyną Mistrzostw Polski MOW w piłce halowej.

 

W meczu z MOW Łobżenicą swojego pierwszego gola dla reprezentacji zdobył Wojtek Barankiewicz – była to bramka dająca nam remis 1:1. Popis gry zespołowej nasi wychowankowie zaprezentowali z kolejnym faworytem turnieju Kamionkiem Wielkim wygrywając 2:0. Po czterech z sześciu kolejek prowadził z 10 punktami MOW Włocławek, który miał do rozegrania decydujące o mistrzostwie mecze z Łobżenicą i Wrocławiem. Nasi chłopcy po wywalczeniu remisu z MOW Jaworze (1:1) stanęli przed ogromną szansą na tytuł. Wyniki drużyn walczących o podium ułożyły się szczęśliwie dla naszej drużyny (m.in. porażka włocławian w przedostatniej kolejce rozgrywek 3:0). Aby sięgnąć po mistrzostwo „wystarczyło” pokonać dotychczasowego lidera z Włocławka. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla naszego zespołu – do przerwy przegrywaliśmy 1:0, a na dodatek kontuzji nabawił się Wojtek Barankiewicz, którego zastąpił Sebastian Górski.

 

Na drugą połowę chłopcy wyszli bardzo zmotywowani. Doskonale w obronie zagrał Patryk Walczak i nominalny napastnik Maciek Kaliściak (najlepszy mecz w turnieju). Dominik Kozłowski popisał się kilkoma bramkarskimi interwencjami, Łukasz Lao przypomniał o sobie rozbijając ataki włocławian w środku pola, świetnie wkomponował się w drużynę Sebastian Górski – strzelec bramki na 1:1. Sukces przypieczętował, po indywidualnej akcji, kapitan naszej reprezentacji Kamil Muca pięknym uderzeniem dającym nam drugiego gola. Wynik 2:1 utrzymał się do końca meczu.

 

MOW WROCŁAW MISTRZEM POLSKI

„6” PIŁKARSKICH NA BOISKACH TRAWIASTYCH!!!!!!!

Po zawodach odbyło się wręczenie nagród drużynowych oraz indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski MOW został wybrany nasz wychowanek Kamil Muca!!!

 

Opinią trenerów zespołów biorących udział w zawodach wygrała drużyna, która miała najbardziej wyrównany skład oraz niesamowitą wolę zwycięstwa.

 

W tym miejscu należy również wspomnieć, że sponsorem naszej reprezentacji jest

DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA WYŻSZA we WROCŁAWIU

(www.dsw.edu.pl)

Klasyfikacja Mistrzostw Polski MOW „6” piłkarskich na boiskach trawiastych

1 miejsce MOW WROCŁAW 12 pkt.

2 miejsce MOW ŁOBŻENICA 11 pkt.

3 miejsce MOW WŁOCŁWEK 10 pkt.

4 miejsce MOW PUŁAWY 10 pkt.

5 miejsce MOW KAMIONEK WIELKI 7 pkt.

6 miejsce MOW JAWORZE 7 pkt.

7 miejsce MOW PODZAMCZE 0 pkt.

Wrocławianie wystąpili w składzie:

 

Dominik Kozłowski – bramkarz

Patryk Walczak – obrońca

Wojtek Barankiewicz – obrońca

Łukasz Lao – pomocnik

Kamil Muca – pomocnik

Maciek Kaliściak – napastnik

Sebastian Górski – napastnik

 

Po turnieju odbyliśmy wycieczkę edukacyjną po Kazimierzu Dolnym, gdzie zwiedziliśmy turystyczne zakątki tego pięknego miasta oraz zajadaliśmy się pizzą prosto z pieca.

 

Dziękujemy również pani Dyrektor za ufundowanie pysznych lodów.