Home


Twój "pierwszy krok" na rynku pracy - rekrutacja do projektu  rozpoczęta!
Szansa na pracę dla osób do 24 roku życia
bez doświadczenia i kwalifikacji!
"Pierwszy krok do zatrudnienia - program wsparcia młodzieży NEET na rynku pracy i edukacji" to tytuł projektu kierowanego do młodych mieszkańców pięciu dolnośląskich powiatów: górowskiego, kłodzkiego, lwóweckiego, wałbrzyskiego i złotoryjskiego.
 
Więcej informacji o projekcie na www.eudajmonia.pl 
 Zachęcamy Państwa do udziału.
 

Kiedy od hejtu opadają ci ręce,
wykorzystaj je jak w tej piosence... 
Internet bez nienawiści  

  Aktualności...   

20.05.2016 r.
III Wiosenny Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu
 
Kolejny raz mieliśmy zaszczyt zaprosić gości na III Wiosenny Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Dyrektora ZPO nr 3 we Wrocławiu. Turniej ten stał się już stałym wydarzeniem w kalendarzu imprez naszego ośrodka. W tegorocznej edycji wzięły udział drużyny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Namysłowa i Wałbrzycha,  Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych z Brzegu Dolnego i Smolnika, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 i 3 z Wrocławia oraz gospodarze.
   
Emocje, piękne bramki, walka o zwycięstwo i podium była bardzo zacięta, ale zgodna z zasadami fair play. Wszyscy uczestnicy zawodów wykazali się dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Wszyscy, mimo pojawiającego się zmęczenia, walczyli do samego końca. A emocje sięgały zenitu, aż do ostatniego gwizdka sędziego. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu 21 spotkań najlepszą drużyną okazała się ekipa gospodarzy. Najlepszym drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz drobne upominki w postaci piłek piłkarskich. Przyznano również statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - MOW Wrocław - 16 p.
2 miejsce - ZPR Brzeg Dolny - 14 p.
3 miejsce - MOW Namysłów - 8 p.
4 miejsce - MOW Wałbrzych - 8 p.
5 miejsce -  MOS nr 2 - 7 p.
6 miejsce - MOW Smolnik - 5 p.
7 miejsce - MOS nr 3 - 0 p.
 
Tabela wyników>>> (kliknij na link) 
 
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.  Już teraz zapraszamy w październiku do Wrocławia na IX Piknik Piłkarski pod patronatem Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. 
Organizatorzy: Adam Kozub, Tomasz Horwat 
Pomoc: Marcin Stawicki oraz grupa III chłopców 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

11.05.2016 r.
Wiosenny turniej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej
 
Na boiska przy kompleksie Aqua - Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu rozegrany został pierwszy turniej rundy wiosennej Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych. Turniej stanowił już trzecia odsłonę rywalizacji w roku szkolnym 2015/2016. W turnieju wzięło udział 8 placówek. Na dwóch boiskach rozegrano 20 meczy.
    
Z uwagi na absencję 5 drużyn przyznano 24 walkowery. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze, czemu sprzyjała słoneczna pogoda. Nad przebiegiem spotkań czuwali sędziowie delegowani przez OPZN. Rewelacją turnieju okazała się drużyna ZPR z Brzegu Dolnego, która zdobyła 23 punkty i awansowała na 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju. Na pozycje lidera wysunęła się drużyna z MOW Nysa, za nią uplasował się zespół z  Zakładu Poprawczego w Świdnicy.
 
 
źródło tekstu: www.mowwalbrzych.pl  
opiekunowie drużyny: Tomasz  Horwat, Adam Kozub 

11.05.2016 r.
Koncert muzyczny pt: "Z HARFĄ PRZEZ WIEKI" 
 
   
Społeczność ośrodka miała zaszczyt wysłuchać niesamowitego koncertu w wykonaniu - Jadwiga Tomczyńska(harfa, śpiew), Maksymilian Ambroziak(gitara basowa, śpiew) oraz gościnnie Marek Niedzielski(instrumenty perkusyjne).  Jadwiga Tomczyńska na harfie gra od 11 roku życia, a śpiewa od najmłodszych lat. Na swoim Koncie ma już ponad 20 lat działalności artystycznej i tysiące koncertów w kraju i za granicą.  Udowadnia na nich, że na harfie można grać nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, pop, a nawet muzykę klubową.  Natomiast Mateusz Ambroziak jest muzycznym samoukiem. Dopiero we Wrocławiu jego kariera muzyczna nabiera tempa. Udziela się w wielu zespołach typu blues, rock i folk na wrocławskiej scenie muzycznej. 
 
Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałym wydarzeniu... :) 
 
Utwór- Hallellujah L. Cohena
 (kliknij aby oglądnąć...)
Strona zespołu- Jadwiga Tomczyńska (kliknij link...)
 
 
organizator koncertu: p. S. Ostrowski
zdjęcia wykonał: p. W. Kachniarz
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

30.04.2016 r.
Wolontariat w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
Parada Nowoorleńska na finał festiwalu "Jazz nad Odrą"
  
Nasi wychowankowie wraz z opiekunami mocno zaakcentowali swój udział w wolontariacie na rzecz ESK Wrocław 2016. Zadaniem wolontariuszy było zachęcanie społeczności wrocławskiej i nie tylko  do udziału w paradzie, niosąc flagi, balony, parasole i dobrze się bawiąc a nawet tańcząc na całej trasie pochodu. Całość wzbudzało spore zainteresowanie przechodniów, którzy nie tylko fotografowali paradę i kręcili filmy, ale też przyłączali się do pochodu.
   
Nagrodą za nasze uczestnictwo w wolontariacie była możliwość posłuchania koncertu galowego na zakończenie "Jazz nad Odrą" w Hali Stulecia. Wspaniałą pamiątką będzie też dyplom osobiście podpisany przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego festiwalu, ale także znamienitego pianisty jazzowego. 
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki: p. S. Ostrowski, p. A. Kozub 
opiekunowie wolontariuszy: p. B. Popławska, p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

20.04.2016 r. 
AUTORSKI PROGRAM EKOLOGICZNY
 
" MYŚL GLOBALNIE DZIAŁAJ LOKALNIE" 
   

...AKTUALNOŚCI Z PRZEBIEGU PROGRAMU... (kliknij aby zobaczyć)

Autorzy programu: p. D. Milej, p. M. Bęś oraz p. A. Kozub 


13.04.2016 r.  

UWAGA!!!

Zapraszamy do poczytania marcowego i kwietniowego wydania gazetki Borowska News (kliknij link aby pobrać)

  

Redakcja gazetki:   wychowankowie oraz opiekunowie p. B. Popławska, p. A. Łuczak oraz p. M. Barczak 


21.03.2016 r. 

Powitanie I Dnia Wiosny 

Druga połowa marca to zazwyczaj czas, kiedy przyroda powoli wybudza się z zimowego letargu i zaczyna zbierać siły witalne, by na nowo uruchomić swój życiodajny potencjał. Oczywiście w okresie tym, 21 marca hucznie świętowany jest jako pierwszy dzień wiosny. 

   

W obchodach tych również wzięli udział nasi wychowankowie, aby kultywować starą, słowiańską tradycję i "pożegnać" złą Marzannę. Oprócz pochodu z Marzanną organizatorzy zapewnili dzieciom takie atrakcje jak: konkurs na najpiękniejszą Marzannę, konkurs plastyczny o tematyce wiosennej, turniej piłki siatkowej dla dziewcząt oraz turniej piłki nożnej dla chłopców oraz konkurs strzelania z łuku. I tak w miłej i sportowej atmosferze przywitaliśmy I Dzień Wiosny.

Organizatorzy: p. R. Lewiński, p. M. Stawicki, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat oraz p. J. Kalinowski

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


19.03.2016 r.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Halowej Piłce Nożnej

Nasza drużyna piłkarska wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju halowej piłki nożnej w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia. W pierwszym meczu, po bardzo zaciętym pojedynku, przegraliśmy 1:3 z Modecco FC - jedną z najlepszych drużyn halowej piłki nożnej we Wrocławiu.

   

W kolejnym spotkaniu, po świetnej grze wygraliśmy aż 9:3 z doświadczoną drużyną EPI Park Domaszczyn. W ostatnim meczu, decydującym o awansie do dalszych gier, musieliśmy uznać wyższość drużyny FC Albatros 4:8, po bardzo dramatycznej końcówce. Cała reprezentacja zaprezentowała dużą ambicję, wolę walki i spore umiejętności. Najlepszym strzelcem turnieju z 8 bramkami został Patryk Kwiecień. 

Organizator i opiekun drużyny: p. Marcin Stawicki

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


 02.03.2016 r.

II Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym

Wałbrzych 2016

    

To już druga edycja zawodów, w której wzięli udział nasi wychowankowie. W rozgrywkach wzięli udział -  Patryk, Łukasz, Radosław oraz Ania, Daria i Jolanta. Mimo zaciętej walki, panowie odpadli z turnieju na etapie eliminacji. Natomiast kolejny raz w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Jolanta i tym samym obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Natomiast  w kategorii drużynowej dziewczęta zajęły kolejny raz II lokatę. 

...tabela wyników - II Mistrzostw Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym...

(kliknij aby pobrać - plik pdf )

Serdecznie wszystkim gratulujemy a organizatorom dziękujemy za organizację tak wspaniałego turnieju.

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

opiekun grupy: A. Kozub


21.02.2016 r.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Tenisie Stołowym 

   

Grupa III chłopców oraz jedna dziewczyna gr VII wzięła udział w zawodach tenisa stołowego. Poziom turnieju był wysoki. W grach wzięło udział około 80 zawodników. Najlepszym zawodnikiem z naszej placówki okazała się Jolanta G., która zajęła wysokie V miejsce. Gratulacje należą się również Radkowi K., który zajął VII miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy. A organizatorom dziękujemy za organizację tak wspaniałego turnieju. 

opiekun grupy: Adam Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie  


12.02.2016 r. 

Wycieczka na strzelnicę Ligii Obrony Kraju we Wrocławiu 

Dzięki uprzejmości działaczy z Wrocławskiego Zarządu Terenowego Ligii Obrony Kraju, podczas drugiego tygodnia ferii zimowych próbowaliśmy swoich sił na strzelnicy sportowej LOK. Jako pierwsze w programie znalazło się szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicach sportowych oraz budowy i obsługiwania się bronią pneumatyczną.

   

Po uzyskaniu tych bardzo ważnych informacji mogliśmy wreszcie przystąpić do próbnych strzelań. Wtedy okazało się, że strzelectwo sportowe to nie taka prosta sprawa, a nasze "doświadczenie" zdobyte w grach wideo ma z tym sportem niewiele wspólnego. Po dłuższym niż przewidziano treningu mogliśmy rozpocząć zawody. Chociaż poziom był bardzo wyrównany, to panowie instruktorzy dostrzegli jedną "perełkę". Zarezerwowany dla nas czas na strzelnicy minął bardzo szybko. Na koniec wszyscy otrzymali od LOK słodkie nagrody i zaproszenie na kolejne strzelanie. Dziękujemy.   

organizator wycieczki: p. Piotr Zaleszczak

zdjęcia wykonał: p. Piotr Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


11.02.2016 r.

Wystawa klocków Lego - Stadion Wrocław 

W drugim tygodniu ferii zimowych, dzięki uprzejmości pana Rafała z Public Relation w firmie Wystawa Klocków Sp. z. o. o. udaliśmy się na Stadion Wrocław, aby zwiedzić jedyną w naszym kraju Wystawę Budowli z Klocków Lego.

   

Ta niesamowita ekspozycja, która zajmuje 1500 m kw. składa się z niemal 100 makiet do budowy, których wykorzystano kilka milionów klocków i sprzętu przywiezionych do Wrocławia na pokładzie 10 tirów. Na wystawie można było zobaczyć między innymi największy na świecie statek wykonany z klocków Lego - "Titanic". Ten mierzący 11 metrów długości i 3 metry wysokości model powstał w skali 1:25, a budowa jego pochłonęła ponad 500 tyś. klocków. Ponadto dużą część ekspozycji zajmowały modele i dioramy ze znanej wszystkim sagi STAR WARS. Warto zobaczyć...polecamy...

organizatorzy wycieczki: p. R. Mościńska oraz p. P. Zaleszczak

zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia...


 01 - 05.02.2016 r. 

Wycieczka krajoznawcza do Karpacza 

   

W wycieczce wzięło udział młodzież z grupy VI, VII, IV i V. Wszystkim uczestnikom marzył się śnieg. Jak się okazało śniegu nie było, leżał on jedynie wysoko w górach. Mimo to nie zaszkodziło nam to jednak w dobrej zabawie. Mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsca jak: Krucze Skały, Biały Jar, skocznię narciarską oraz oczywiście Karpacz. Ostatniego dnia pobytu poprószyło w końcu śniegiem, ale na jazdę na sankach czy nartach było go zbyt mało. Podsumowując wyjazd był udany. Bawiliśmy się wspaniale  i pełni energii i sił wróciliśmy do Wrocławia.

organizatorzy wycieczki: p. D. Zniszczoł oraz p. M. Kawlinajtis

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


30.01.2016 r. - 03.02.2016 r.

Wycieczka krajoznawcza grupy VIII dziewcząt do Walimia i okolic. 

   

Był to wspaniały czas wypoczynku, górskich wędrówek, zwiedzania "naziemnego" i "podziemnego". Mieszkaliśmy w internacie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Walimiu. Położenie ośrodka to  świetne miejsce do wypadów turystycznych szczególnie wtedy, gdy sprzyja pogoda. A jak wiemy nam pogoda sprzyjała. Zimowa aura poprawiała i tak już dobre humory w trakcie wycieczki do " Włodarza " , jednego z podziemnych kompleksów "Riese". Zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Sowich, czyli Wielka Sowa nie oparła się naszym staraniom. Kolejną atrakcją naszej wycieczki był Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, gdzie straszyła nas "biała dama" oraz zaprzyjaźniliśmy się z papugą Arą Ararauną o imieniu Pola. Ostatnim punktem programu naszej eskapady był podziemny kompleks Sztolni Walimskich.

organizatorzy wycieczki: p. R. Cymbalista oraz p. S. Ostrowski

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


28.01.2016 r. 

Rozdanie podziękowań w formie certyfikatów i upominków

naszym dzieciom, którzy uczestniczyli w akcji wolontariatu na rzecz miasta Wrocławia.

Wielkie Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016  

   

Podziękowania wręczali :

p. K. Januszko, p. A. Stachura - koordynatorki wolontariatu ESK Wrocław 2016

p. R. Grygoruk - koordynator otwarcia ESK Wrocław 2016

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


UWAGA!!!

Zapraszamy do poczytania styczniowego wydania gazetki Borowska News (kliknij link aby pobrać)

  

Redakcja gazetki:   wychowankowie oraz opiekunowie p. B. Popławska, p. A. Łuczak oraz p. M. Barczak 


 22.01.2016 r.

Bal Karnawałowy 2016

  

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

organizatorzy: p. A. Rogowicz, p. M. Bęś, p. D. Zniszczoł oraz Samorząd Wychowanków

 


20.01.2016 r. 

 Wrocławska Tamborrada 2016

Europejska Stolica Kultury 

   

Zobacz transmisję na żywo z Wrocławskiej Tamborriady...kliknij...

Nasi wychowankowie z zespołu Bębniarzy uczestniczyli we Wrocławskiej Tamborriadzie, która odbyła się w Hali Orbita we Wrocławiu. W trakcie imprezy mogliśmy wspólnie z trzema tysiącami innych bębniarzy oraz bębniarzami z San Sebastian(łączenie na żywo) zagrać między innymi marsz San Sebastian. Należy zaznaczyć, że oba miasta zostały w tym roku Europejskimi Stolicami Kultury a to wydarzenie wpisuje się w program ESK. Poza wspólnym zagraniem marszu, bawiliśmy się świetnie przy akompaniamencie orkiestr dętych i innych zespołów z Wrocławia i regionu.

Opiekun grupy: p. A. Szewczyszyn

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


16-17.01.2016 r. 

Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury

Wrocław 2016

   

 Nasza młodzież zaangażowała się w wielkie przedsięwzięcie na rzecz Wrocławia i tym samym jako wolontariusze czynnie pomagała przy organizacji tzw. Pochodu Powodzi.

Koordynatorzy z ramienia placówki ZPO nr 3 : p. S. Ostrowski oraz p. A. Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie 

...więcej informacji na temat Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016...(kliknij...)


13.01.2016 r. 

Koncert Noworoczny

Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki 

oraz Zespołu Wokalnego "Rondo" 

  

...Informacje na temat Chóru Chłopięcego NFM...(kliknij...)

Dyrygent: p. Małgorzata Podzielny

Akompaniament: p. Agnieszka Lewandowska - Gryś 

Organizator / koordynator koncertu z ramienia ZPO nr 3: p. S. Ostrowski


10.12.2015 r. 

Zajęcia z Fundacją 

" Dr  Clown"

   

W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi, przybyli do naszej placówki wolontariusze z fundacji "Dr Clown". Zaproszeni goście opowiedzieli nam o swoich, niosących uśmiech projektach oraz przeprowadzili warsztaty z przeistaczania kolorowych baloników w przydatne do rozśmieszania zabawki. Zabawa była przednia, a wielu z nas zgłosiło swoją gotowość do działania w fundacji jako wolontariusz.

Organizatorzy: p. R. Mościńska, p. P. Zaleszczak oraz p. D. Milej - Zespół ds. Promocji Zdrowia

Zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...