Home

 


  ...Aktualności...    

05.03.2020 r. 

 XV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności DI
odbędzie się w dniach 23-25 marca 2020 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Nasz zespół w składzie Martyna, Aleksandra, Wiktoria, Agnieszka,  pod opieką p. M. Naszszczak oraz p. D. Milej. już się do niej przygotowuje. W tym roku dziewczęta zaprezentują nam Wyzwanie Naukowe tzn. przygotowują nam urządzenie, które zmienia środowisko i gatunek. Słychać stukanie młotka i ciągłą wymianę zdań, co jeszcze można udoskonalić w ich projekcie?
Z niecierpliwością czekamy na olimpiadę DI.  

 07.12.23019 r.
Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich
 
7 grudnia 2019 roku dziewczęta z naszej placówki miały okazję uczestniczyć w koncercie chóralnym w ramach Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich. Wydarzenie miało miejsce w przepięknej Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wysłuchaliśmy występów Chóru  Kameralnego "Fermata" z Poznania, Chóru "Medici Cantantens" Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Zespołu Wokalnego "Rondo" we Wrocławiu.
  
 
Mająca wieloletnią tradycję impreza od początku swojego istnienia organizowana jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i skupia rokrocznie najlepsze zespoły akademickie z Polski. Ich wysoki poziom artystyczny i umiejętności wokalne robią wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że szeregi typowego studenckiego chóru zasilają w głównej mierze hobbyści i pasjonaci. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
opiekunowie: p. E. Pikuła oraz p. S. Ostrowski. 

21.11.2019 r. 
Dzień Życzliwości
 
Dnia 21.11.2019 r. obchodziliśmy w naszej placówce Światowy Dzień Życzliwości. Wychowankowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie w scenkach pokazujących życzliwość w sytuacjach z życia wziętych.

   
Każda grupa przygotowała słodkości, którymi się podzieliliśmy z innymi oraz kartkę z życzeniami na ten wyjątkowy dzień. Dużo uśmiechu wzbudziło odczytywanie życzliwych życzeń, który każdy miał okazję napisać  do ważnej dla siebie osoby. Zmagania grup oceniała komisja pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Doroty Smolany. 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
organizatorzy: p. D. Zniszczoł, p. S. Ostrowski, p. K. Włoszek.

08-09.11.2019 r.
Projekt "Bliżej
 
W dniach 8 i 9 listopada już po raz siódmy organizowaliśmy Projekt "Bliżej" , których celem jest aranżowanie sytuacji, w której nasi wychowankowie i ich rodzice(w tym roku nawet całe rodziny) poprzez wspólne działania i aktywność  mogą spotkać się ze sobą inaczej, bliżej.

   
W pierwszy dzień dzieci i ich rodzice uczestniczyli w grze miejskiej na terenie Wrocławia, a drugiego dnia wspólnie odwiedziliśmy wrocławskie ZOO. Podobnie jak w poprzednich edycjach projekt realizowany był przy współpracy Credit Suisse i Stowarzyszenie "Przystanek". Podobnie też jak w poprzednich latach zarówno rodzice jak i dzieci były bardzo zadowolone z udziału w tym przedsięwzięciu. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Wolontariat "Desination Imagination"
 
Dziewczęta z naszej placówki już dwukrotnie w październiku wzięły udział w wolontariacie na  rzecz  Desination Imagination, fundacji zajmującej się rozwojem i wspieraniem kreatywności dzieci i młodzieży. W ramach przygotowań do ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności w marcu 2020 roku, pracowały nad przygotowaniem pakietów i materiałów dla trenerów i drużyn, które wezmą w niej udział.

   
Dziewczyny są po prostu niezastąpione a panie z fundacji nie mogą się ich nachwalić. To jeszcze nie koniec naszych działań wolontariackich, których zwieńczeniem będzie praca przy obsłudze gości z całej Polski i z zagranicy w Hali Stulecia we Wrocławiu. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
koordynator działań wolontariackich: p. S. Ostrowski.

 21.10.2019 r. 
"Dzień bez papierosa" 
 
Dnia 21 października w naszym ośrodku obchodziliśmy Dzień bez papierosa. Każda z grup miała za zadanie plakat na zadany temat, wiersz, scenkę, film itp. Zabawa była świetna i pełna humoru. Dziewczęta przygotowały filmy, które samodzielnie przygotowały i zmontowały. Chłopcy przygotowali scenki i wiersze. Komisja w składzie, której wchodzili wicedyrektor Piotr Piotr Kitliński - Kaczor, psycholog Paweł Romaszko oraz przewodnicząca samorządu Wiktoria, oceniała przygotowane przez grupy plakaty i występy, aby po naradzie przyznać nagrody za 3 pierwsze miejsca.

   
Zwyciężyły dziewczęta z grupy 7 , drugie miejsce zajęła grupa 6 a na ostatnim miejscu podium znalazła się grupa 3 chłopców. Drobnymi upominkami nagrodzeni zostali także Ci, którzy w ogóle unikają palenia papierosów i to nie tylko wychowankowie ale i dorośli. Mogą być przykładem i zachętą rzucenia papierosów dla innych. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: opiekunowie samorządu - p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski
 

16.10.2019 r. 
Wybory do Samorządu Wychowanków
 
W dniu 16 października 2019 r. w naszej placówce odbyły się wybory do Samorządu Wychowanków oraz wybory  na Rzecznika Praw Dziecka. Przewodniczącą samorządu została wybrana Wiktoria, zastępcą została Kamila a sekretarzem Dylan. 
  
Obowiązki Rzecznika Praw Dziecka w naszej placówce na rok szkolny 2019/2020 pełnić będzie p. Anna Jabłońska. 
 
Organizatorzy wyborów - opiekunowie samorządu p. K. Włoszek, p. D. Zniszczoł oraz p. S. Ostrowski.

23.06.2019 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
  
Koniec lekcji, klasówek i prac domowych - rok szkolny 2018/2019 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników placówki. Wszyscy zebrali się na stołówce, gdzie nastąpiło przekazanie sztandaru placówki uczniom klas ósmych.

 
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu. Na zakończenie uroczystości dyrektor placówki pogratulowała uczniom wyników w nauce, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

24.06.2019 r. - 07.08.2019 r. 
Wypoczynek letni- "Lubniewice 2019"
Obóz wędrowny 
  
 
Organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

24.06.2019 r. - 07.08.2019 r. 
 
Wypoczynek letni 2019
Obóz rowerowy 
  
Organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 17.05.2019 r. 
Projekt KU - KU w MOW Wrocław

W piątek 17 maja w ramach projektu  KU-KU gościły w placówce Oliwia, Marta, Yudith, pracownice Credit Suisse. Opowiadały o swoich pasjach, podróżach(m.in. do Brazylii) a Yudith, która jest Indonezyjką opowiadała bardzo ciekawie o swoim rodzinnym kraju. Wspólnie z dziewczętami z grupy VII i VIII gotowały indonezyjską potrawę - makaron z grzybami i orginalnymi przyprawami. Było ciekawie i bardzo smacznie.
  
Wydzarzenie zorganizowało stowarzyszenie Przystanek wspólnie  z Credit Suisse i MOW Wrocław.
Dziekujemy...
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

04.05.2019 r. 
Mecz finałowy w Blind Football'u o Puchar Polski 
Dolnośląski Specjalny Ośrodek - Szkolno Wychowawczy we Wrocławiu
  
Dnia  4 maja 2019 roku grupa dziewcząt z naszego ośrodka miała okazję gościć w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej 16, gdzie mieliśmy okazję oglądać mecz finałowy w Blind Football'u o Puchar Polski.
   
Trofeum przypadło drużynie Śląsk Wrocław. Sportowe emocje poprzedziła oficjalna ceremon ia otwarcia turnieju, który otworzył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Nie zabrakło również przedstawicieli klubu Śląska Wrocław - prezesa Piotra Waśniewskiego i wiceprezesa Wojciecha Bochanka oraz wielu innych zacnych gości. Zmagania oglądali m.in. Jerzy Górski, Bartłomiej Skrzyński czy Tomasz Schimscheiner.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekun grupy - p. S. Ostrowski 

27.03.2019 r. 
W naszym ośrodku miał miejsce uroczysty apel, na którym zostały wręczone certyfikaty i drobne upominki uczestnikom wolontariatu i dziewczętom z grupy kreatywnej Olimpiady Kreatywności 2019 Destination Imagination.

 
Swoją obecnością zaszczyciła nas i gratulacje składała p. Anna Markowicz z "DI". 

Koordynatorzy wolontariatu: p. S. Ostrowski, p. D. Zniszczoł oraz najbardziej kreatywny trener DI: p. M. Naszczak 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

01.03.2019 r. 
Wolontariat wychowanków na rzecz
Projektu Destinations Imaginations

 
 „Półtora tysiąca uczestników z całej Polski, drużyna zagraniczne między innymi z USA i Ekwadoru, stu czterdziestu wolontariuszy, wyjątkowe projekty, spotkania i nauka przez zabawę – Wrocław na trzy dni, od piątku, 1 marca 2019 r., stał się polską stolicą kreatywności. Nie mogło tam zabraknąć młodzieży z naszego ośrodka.
   
Nasi wolontariusze, prowadzeni przez koordynatora wolontariatu w MOW, p. Sławka Ostrowskiego oraz przy wsparciu p. Doroty Zniszczoł, bardzo sprawnie, z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na ustach pracowali na rzecz Destination Imagination, zarówno w trakcie trwania samej Olimpiady Kreatywności ale także w przygotowaniach do tego wydarzenia. Spisali się na medal J
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekunowie wolontariatu: p. S. Ostrowski oraz p. D. Zniszczoł 

15.02.2019 r. 

Konferencja podsumowująca 

 Projekt Nowa Perspektywa - Lepszy Start

W dniu 15 lutego 2019 roku odbyła się konferencja podsumowująca  Projekt Nowa Perspektywa - Lepszy Start. Spotkanie odbyło się w Hotelu Radisson Blue. W konferencji wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - lidera projektu, przedstawiciele organów prowadzących i 11 młodzieżowych ośrodków wychowawczych - partnerów projektu.

   

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


27.01.2019 r. 

Filmowy Bal Karnawałowy 

W naszej placówce odbyła się zabawa karnawałowa, którym hasłem przewodnim był FILM. Młodzież przejawiła dużą dozę inwencji projektując i wykonując stroje na zabawę i wykazując się  dużą znajomością muzyki filmowej. Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

   

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

organizatorzy: opiekunowie samorządu wychowanków: p. S. Ostrowski, p. D. Zniszczoł oraz p. K. Włoszek.


09-10.11.2018 r. 
Projekt "Bliżej"
  
W dniach 9-10 listopada, podobnie jak w latach poprzednich, organizowaliśmy projekt "Bliżej", którego celem jest aranżowanie sytuacji, w której nasi wychowankowie i ich rodzice( w tym roku nawet całe rodziny) poprzez wspólne działania i aktywności mogą spotkać się ze sobą inaczej, więcej, bardziej. Podobnie jak w poprzednich latach projekt organizowany był przy współpracy CREDIT SUISSE i Stowarzyszenia "Przystanek".
  
Rodzice i ich pociechy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, a  organizatorzy pełni podziwu dla ich zaangażowania, wspólnej pracy i bliskości. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: p. A. Szewczyszyn, p. M. Dziewulska - Hutnik  

20.09.2018 r. / 24.09.2018 r. 
Wolontariat na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności 
 
Po przerwie wakacyjnej nasze dziewczęta wznowiły udział w pracach jako wolontariuszki  na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
W dniach 20 i 24 września br. przygotowywały w siedzibie fundacji pakiety szkoleniowe dla trenerów z całej Polski. Jeden z pakietów trafił w ręce naszej wychowawczyni - p. Marzeny Naszczak, która zamierza poprowadzić drużynę z naszej placówki aż do wielkiego finału w ramach Olimpiady Kreatywności, która wzorem lat ubiegłych odbędzie się w marcu 2019 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.
 
opiekun grupy wolontariatu: p.  S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

01.09.2018 r. 
Survival Race 
Miejski bieg z przeszkodami we Wrocławiu 
  
Dzięki uprzejmości p. D. Milej grupa wychowanków miała okazję wziąć udział w miejskim biegu z przeszkodami we Wrocławiu(Survival Race) na dystansie 3 km. Uczestnicy musieli pokonać naszpikowaną przeszkodami trasę. Bieg ten był zarazem wyzwaniem i szansą, żeby oderwać się od codziennego trybu życia. Podczas naszego biegu mogliśmy poczuć się jak na planie filmowym Tomb Ridera, gdzie też biegnie się przez tor przeszkód i jest interakcja z otaczającym nas środowiskiem. Nie ma co dużo pisać...po prostu była to super przygoda i dobra zabawa. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizator wejściówek: p. D. Milej 
opiekun grupy: p. A. Kozub 

 28.08.2018 r. 
Projekt kulinarno - kulturalny
"A ku-ku " 
 

W naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z Credit Suisse  w wychowankami w ramach projektu "A ku-ku", który realizowany jest w ośrodku przez stowarzyszenie " Przystanek", a jego celem poza edukacyjno-kulturalnymi spotkaniami z wolontariuszami jest zakup książek do biblioteki szkolnej.
   
Podczas tych zajęć  wolontariuszki Ania i Asia gotowały z nami pierogi, a potem uczyły wychowanków trudnej sztuki haftu, który jest pasją Ani. Świetne zajęcia, świetne wolontariuszki, świetna zabawa. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
koordynator zajęć: p. A. Szewczyszyn

23.06 - 08.07.2018 r. 
Wypoczynek letni 2018 
Obóz rowerowy 
 
  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub
 


23.06 - 08.07.2018 r.  
Wypoczynek letni 2018
Obóz wędrowny 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek 

 


23.06 - 08.07.2018 r. 

Wypoczynek letni 2018 

Obóz kajakowy


galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

organizatorzy wypoczynku: p. S. Boguś, p. M. Kawlinajtis 


22.06.2018 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 
   
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 15.04.2018 r. 
Sportowe wydarzenia kwietnia. 
 
W minionym miesiącu wzięliśmy udział w kilku wydarzeniach sportowo - rekreacyjnych. W ramach Wrocławskiej Inicjatywy Kulturalno - Sportowej uczestniczyliśmy w warsztatach z crossfit i kręgli.
   
Wystartowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym. Mieliśmy również okazję trenować w Fitness Academy Arkady. 
 
opiekun i organizator zajęć: p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21.03.2018 r. 
I Dzień Wiosny 
 
Jak co roku 21 marca wychowankowie naszej placówki witają nadejście nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. 
   
Organizatorzy przygotowali dla uczestników turniej gry w piłkę nożną dla chłopców, turniej tenisa stołowego dla dziewcząt. Nie obyło się bez konkursu plastycznego - malowano wiosnę. Dzieci odczytały przygotowane przez siebie wiersze o wiośnie zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. 
 
organizatorzy: p. K. Tołłoczko, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki oraz p. M. Koksanowicz 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

13.03.2018 r. 
Wolontariat
 
Nasze dziewczęta pracowały jako wolontariuszki na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
 Najpierw przez dwa dni dziewczęta przygotowywały materiały dla 2500 uczestników a następnie w trakcie ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która odbywała się w Hali Stulecia, obsługiwały stoiska z pizzą i rozdawały trenerom ankiety. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy przedsięwzięcia byli bardzo zadowoleni i dumni z zaangażowania dziewcząt w pracę. Gratulujemy...
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki:  p. S. Ostrowski oraz p. B. Popławska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 03.02.2018 r. 
Zabawa karnawałowa
 
Hasłem przewodnim zabawy karnawałowej było RECYCLING. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością projektując i wykonując stroje na zabawę z materiałów, które poddaje się na co dzień segregacji.
  
Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione w galerii zdjęć. Serdeczne podziękowania dla organizatorów zabawy.
 
organizatorzy imprezy: Opiekunowie samorządu wychowanków: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski.
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

15-19.01.2018 r. 
Zimowisko w Karpaczu
 
Góry przywitały nas piękną zimą, dzięki czemu dziewczyny mogły uskuteczniać saneczkarstwo.  W wolnych chwilach obozowiczki korzystały z szeregu atrakcji turystycznych Karpacza: odwiedziły Świątynię Wang, Western City - miasto prawdziwych kowbojów, czy poznawały tajemnicę Ducha Gór.

   
Oczywiście systematycznie - jak na prawdziwe turystki i kobiety przystało, odwiedzały pobliskie stragany celem zakupu drobnych upominków dla bliskich i znajomych. Dziewczyny wróciły do Wrocławia zadowolone i wypoczęte z fajnymi zimowymi wspomnieniami, tym bardziej, że we Wrocławiu królowała w najlepsze wiosenna aura. 
 
organizatorzy wypoczynku: p. K. Włoszek oraz p. D. Zniszczoł. 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Konferencja "Budowanie kultury wolontariatu"
Nowy Sad - Serbia, 8 grudnia 2017 r. 
 
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób z 50 organizacji. Reprezentantka  z Impart - u z Wrocławia, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, przedstawiła funkcjonowanie wolontariatu we Wrocławiu, opowiadając między innymi o doskonałej współpracy z naszą placówką. 
Prezentacja z wykładu... (kliknij aby pobrać plik pdf)

Organizatorzy konferencji: Novi Sad 9019 - "European Youth Capital 2019", Novi Sad 2021 - "European Capital of Culture 2021"
Koordynator: p. S. Ostrowski