Home
 

Kiedy od hejtu opadają ci ręce,
wykorzystaj je jak w tej piosence... 
Internet bez nienawiści 

  Aktualności...   

 27.06.2015 r. - 12.07.2015 r.

Wypoczynek letni 

Obóz rowerowy  

  

Uczestników: 10 osób - Mateusz, Patryk, Łukasz, Marcin, Dawid, Fabian, Dawid, Krystian, Bartek, Mirosław

Przejechano: około 500 km

Opiekunowie/organizatorzy wypoczynku letniego: Rajmund Lewiński, Adam Kozub

Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


26.06.2015 r.

Koniec Roku Szkolnego 2014/2015 

Absolwenci 

   

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak 


20.06.2015 r.

III Nocny Półmaraton 

Wrocław 2015  

20 czerwca 2015 r.  we Wrocławiu odbył się liczący 21 km, III Nocny Półmaraton. Organizatorem imprezy, w której wzięło udział 7,5 tysiąca biegaczy było Miasto Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz sponsor tytularny PKO Bank Polski.

   

Podczas trwania biegu 14 naszych wychowanków wspólnie z trzema wychowawcami prowadziło wolontariat, który polegał na zapewnieniu biegaczom dostępu do napoi, oczyszczania z zanieczyszczeń trasy półmaratonu oraz prac porządkowych po zakończeniu imprezy. Wszyscy nasi wolontariusze sprawdzili się na medal, otrzymali podziękowania i stosowne certyfikaty.

Organizatorzy wolontariatu: p. D. Milej, p. P. Zaleszczak, p. R. Mościńska oraz Klub PEGAZ

zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


12-13.06.2015 r. 

Egzamin na kartę rowerowa 

W dniu 12 i 13 czerwca 2015 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu odbyły się wykłady i egzaminy na kartę rowerową. Nasza młodzież, którą od pewnego czasu na terenie placówki przygotowywali panowie Piotr Zaleszczak i Rajmund Lewiński, oczywiście wzięli udział w przedsięwzięciu.

   

W szkoleniu i egzaminach WORD wzięło udział 15 wychowanków, w tym również dziewczęta. Po 7 godzinach zajęć teoretycznych, odbył się test oraz egzaminy praktyczne. W efekcie 14 naszych wychowanków zdało egzaminy państywowe i otrzymało swoje pierwsze "prawo jazdy", to jest kartę rowerową. Dokument ten, na pewno przyda się podczas organizowanego przez naszą placówkę, wakacyjnego obozu rowerowego.

Nowo upieczonym kierowcom serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za pomoc.

Organizatorzy: p. P. Zaleszczak, p. R. Lewiński oraz WORD Wrocław 

Zdjęcia wykonali: p. P. Zaleszczak, p. R. Lewiński

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


 XIII Dolnośląski Przegląd Chórów

Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2015 

    

Chór Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "MOWens" pod batutą p. Łukasza Nowaka wziął udział w XIII Dolnośląskim Przeglądzie Chórów.  

W tej edycji przeglądu nasz zespół zajął wysokie III miejsce.

Serdecznie gratulujemy. 


10.06.2015 r.

X Jubileuszowy Integracyjny Wyścig na Smoczych Łodziach 

   

10 czerwca 2015 roku na przystani wioślarskiej "Pegaz" we Wrocławiu odbyły się X Jubileuszowe Integracyjne Wyścigi na Smoczych Łodziach. W ramach sieci Sieci Szkół Promujących Zdrowie i autorskiego programu "W zdrowym ciele zdrowy duch", udział w wydarzeniu wzięło dziesięć placówek z Wrocławia, w tym ośrodki specjalne, socjoterapeutyczne i wychowawcze. Gośćmi honorowymi byli: olimpijka w wioślarstwie - Aleksandra Kuczyńska - Błoch, olimpijczyk w kolarstwie - Jan Brzeźny, olimpijczyk w lekkiej atletyce - Jan Cych oraz Roman Schnidt z Fundacji Radość Tworzenia. Obecne również były: Pani Dyrektor Beata Mally, Pani Wicedyrektor Izabela Górzyńska oraz Pani Dyrektor Wioletta  Malarczyk

   

Dzieci i młodzież uczestniczące w imprezie oprócz rywalizacji na Smoczych Łodziach zapewnione mieli przez organizatorów szereg atrakcji towarzyszących: przeciąganie liny, mini grę w siatkówkę plażową, grę w krokieta, grilla i wiele innych słodkich smakołyków. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli okazje  samodzielnie za pomocą profesjonalnego sprzętu puszczać bańki mydlane oraz sterować modelami latającymi. 

Pierwsze(osada chłopców) i drugie (osada mieszana) miejsce w zmaganiach na Smoczych Łodziach  zdobyli reprezentanci naszego ośrodka. Na miejscu trzecim uplasowała się osada z MOS przy ul. Kieleckiej z Wrocławia. 

Organizatorzy:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w ZPO nr 3 we Wrocławiu, w tym Zespół ds. Promocji Zdrowia- p. D. Milej, p. R. Mościńska, p. Zaleszczak. 

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy przy ul. Parkowej 10 we Wrocławiu, Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Pracownicy MOW Wrocław - p. J. Hołubowicz i S. Boguś

Zdjęcia wykonał: p. P. Zaleszczak  

Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


02.06.2015 r. 

 XIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych

"6" Piłkarskich na Boiskach Trawiastych w Puławach

2 czerwca 2015 roku nasza drużyna piłkarska wzięła udział w kolejnej edycji Mistrzostw Polski w Piłkę Nożną. Organizatorem zawodów jak co roku był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Puławach.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce - drużyna MOW z Łobżenicy 

2 miejsce - drużyna MOW z Jaworza

3 miejsce - drużyna MOW z Borowia

4 miejsce - drużyna MOW z Puław

5 miejsce - drużyna MOW z Wrocławia

6 miejsce - drużyna MOW z Lidzbarga Warmińskiego

Spośród wszystkich zawodników udało się wyłonić tych najzdolniejszych i najlepszych:

Najlepszym bramkarzem został Eryk Guziak z MOW Puław

Królem strzelców został Rafał Dzbański z MOW Borowia

Najlepszym zawodnikiem został Daniel Hudzik z MOW Wrocławia

Gratulujemy ! 

opiekun / trener drużyny : p. T. Horwat oraz p. A. Kozub 


 XXIX Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznych " Kowadło 2015 r. "

   
W dniach 30.05. 2015 r. do 01.06.2015 r. nasi młodzi artyści z zespołu teatralnego WENA po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych - Kowadło 2015. W tym roku nasza młodzież osiągnęła sukces w dwóch kategoriach - teatralnej i muzycznej. W kategorii teatralnej Weronika, Natalia, Patrycja, Natalia i Fabian zaprezentowali się w spektaklu pt. " Zanim..." oraz teatrze fizycznym w pokazie pracy pt. "Przemijanie". Oby dwa spektakle zostały wysoko ocenione i zajęły II miejsce.
   
W kategorii muzyki soliści - Natalia, zaprezentowała piosenkę Czesława Niemena pt. " Dziwny jest ten świat". Jej wykonanie zostało wyróżnione. Natalia otrzymała również puchar i dyplom za osobowość sceniczną.
Serdecznie wszystkim gratulujemy. 
 
Opiekun / trener zespołu: Dorota Łaszewska

29.05.2015 r. 

Finał Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych 

     

Nad przebiegiem rozgrywek tradycyjnie już czuwał p. Tomasz Durajczyk - Sędzia Główny, p. Radosław Zając - Koordynator Ligi oraz profesjonalni sędziowie delegowani przez PZPN. Mecze przebiegały płynnie. Bezkonkurencyjni okazali się faworyci Ligi, czyli drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu, która utrzymała od początku do zakończenia  Ligi pozycję lidera, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych....czytaj więcej...

W pięciu turniejach rozegrano rozegrano łącznie 100 meczy, w których rywalizowało 11 zespołów. W przebiegu całej imprezy strzelono 301 bramek. 

TABELA KOŃCOWA LIGI >>> 

źródło tekstu: www.mowwalbrzych.pl 

opiekun / trener drużyny : p. T. Horwat oraz p. A. Kozub 


27.05.2015 r.

II Wiosenny Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora ZPO nr 3 we Wrocławiu 

  

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce - MOW Wałbrzych

2 miejsce - MOW Wrocław

3 miejsce - ZPR w Brzegu Dolnym

4 miejsce - MOW Namysłów

5 miejsce - MOS nr 3 Wrocław

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

Organizator: Dyrektor ZPO nr 3  

Koordynatorzy: p. T. Horwat, p. J. Kalinowski oraz p. A. Kozub

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


13.05.2015 r.

Turniej Eliminacyjny do XIV Mistrzostw Polski

Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłkarskich "6" na Boiskach trawiastych 

   

Dnia 13 maja 2015 roku na boiskach kompleksu rekreacyjno-sportowego Aqua-Sport  w Wałbrzychu rozegrany został Turniej Eliminacyjny  do XIV Mistrzostw Polski MOW w Piłkarskich "6" na Boiskach Trawiastych, którego organizatorem był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Do rywalizacji zaproszonych zostało  siedem zespołów, ale ostatecznie wzięło udział pięć zespołów: MOW Wałbrzych, ZPO nr 3 we Wrocławiu, MOW Mrowiny, ZPR Brzeg Dolny oraz MOW Babimost. 

Po rozegraniu wszystkich spotkań awans do finału różnicą trzech strzelonych bramek zapewniła sobie drużyna Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 z Wrocławia.  Ekipa z Wrocławia będzie reprezentować nasz region w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 2 czerwca 2015 roku w Puławach...czytaj więcej...

Serdecznie gratulujemy

TABELA WYNIKÓW>>> 

opiekun / trener drużyny : p. T. Horwat oraz p. A. Kozub 

źródło tekstu: www. mowwalbrzych.pl  


 08.05.2015 r. 

II edycja konkursu 

" Zdrowo Jemy, Nie Tyjemy " 

   

Impreza zorganizowana została w ramach funkcjonującego w naszej placówce autorskiego Programu  Szkoły Promującej Zdrowie pod nazwą - " W zdrowym ciele zdrowy duch ".  W trakcie zmagań konkursowych w części teoretycznej wychowankowie rozwiązywali testy i zadania ze znajomości zasad zdrowego odżywiania się. Natomiast w części praktycznej przedstawiciele grup przygotowali lekkie i zdrowe przekąski oparte w głównej mierze na owocach i warzywach. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła grupa II chłopców, która zaprezentowała sałatkę owocową - "Arbuzowy zawrót głowy ". 

organizatorzy konkursu: członkowie Zespołu ds. Promocji Zdrowia- p. D. Milej, p. R. Mościńska, p. P. Zaleszczak oraz Samorząd Wychowanków z opiekunem - p. D. Zniszczoł 

zdjęcia wykonał - p. P. Zaleszczak 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


30.04.2015 r. 

Tamborrada - Wrocław 

 Od lutego bieżącego roku nasi wychowankowie, biorą udział w projekcie " Bębniarze" organizowanym wspólnie ze stowarzyszeniem  "Przystanek". Grupa wychowanków regularnie dwa razy w tygodniu spotyka się i wraz z prowadzącym zajęcia - p. Mikołajem Papatoliosem - ćwiczy grę na bębnach Djembe.

   

W dniu 30 kwietnia mieliśmy okazję pierwszy raz wystąpić publicznie na wrocławskiej Tamborradzie. Około tysiąca osób wspólnie na bębnach i wykonanych przez siebie instrumentach perkusyjnych wykonało Marsz San Sebastian. W graniu towarzyszyli przedstawiciele  miasta San Sebastian i wielu wrocławskich vip - ów - na czele z prezydentem miasta Wrocławia p. R. Dutkiewiczem.

opiekun grupy: p. A. Szewczyszyn

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 


28.04.2015 r. 

III Turniej Rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Placówek Resocjalizacyjnych  

w Wałbrzychu

Turniej stanowił pierwszą odsłonę rywalizacji w rundzie wiosennej i pozwolił na rozegranie aż 28 spotkań pomiędzy poszczególnymi drużynami.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się zrealizować zaplanowane spotkania piłkarskie.

    

W turnieju zgodnie z regulaminem , przyznano wyróżnienia( po dwa dla każdej placówki ) oraz nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz - Krzysztof Antończak (MOW Wałbrzych)

Najlepszy zawodnik turnieju - Damian Hudzik (MOW Wrocław)

Najlepszy strzelec turnieju - Michał Jabłończyk ( MOS nr 2 Wrocław )

Jak dotychczas w trzech turniejach rozegrano 83 spotkania. Na tą chwilę najlepszą drużyną Ligi jest MOW Wrocław. Serdecznie gratulujemy.

TABELA WYNIKÓW po III spotkani ( kliknij...plik pdf ) 

opiekun / trener drużyny : p. A. Kozub oraz p. T. Horwat   


 28.04.2015 r. 

II Konkurs Piosenki Turystycznej 

   

Już po raz kolejny raz odbył się konkurs Piosenki Turystycznej.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła grupa VIII. Natomiast najlepszą ekipą wśród chłopców okazała się grupa V.

Serdecznie gratulujemy.

organizatorzy: p. M. Kawlinajtis oraz p. W. Kachniarz

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


23-26.04.2015 r. 

Przegląd Kultury Młodych

"Przekręt 2015" 

  

W tym roku nasi młodzi artyści z Zespołu Teatralnego Wena wzięli udział w XXIV Przeglądzie Kultury Młodych "Przekręt 2015". Przegląd odbył się w LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Nasza młodzież zaprezentowała się szerokiej publiczności oraz miała okazję obejrzeć dokonania swoich rówieśników. Nasz zespół zaprezentował się w kategorii teatralnej - teatr fizyczny, pokaz pracy pt. "Przemijanie" przy współpracy z p. Jakubem Gontarskim -  performerem, tancerzem, instruktorem rekreacji ruchowej.

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Opiekun zespołu: p. Dorota Łaszewska  


 31.03.2015 r. 

I Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym 

MOW WAŁBRZYCH 

  

I Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym odbyły się dnia 31 marca 2015 r. w Hali widowiskowo – sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego AQUA – ZDRÓJ w Wałbrzychu. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który do udziału w przedsięwzięciu zaprosił placówki  resocjalizacyjne z Dolnego Śląska. Mistrzostwa...czytaj więcej... 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

Opiekun grupy - p. A. Kozub 


21.03.2015 r. 

  I Dzień Wiosny 

   

Organizatorzy: p. R. Cymbalista, p. R. Lewiński, p. A. Borkowska, p. A. Czerwiński oraz p. A. Kozub 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...


12.03.2015 r. 

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez p. Dorotę Zniszczoł oraz p. Piotra Zaleszczaka.

   

Podczas zajęć wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się jak zachowywać się w sytuacji nagłego wypadku oraz ćwiczyli skuteczne przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach. 


 08.03.2015 r.  

DZIEŃ KOBIET

 

 "Przyjmij życzenia Babo kochana

od drugiej baby z samego rana.

Niech dzień cały będzie radosny,

bądź zdrowa Babo - aby do wiosny!

Szczęścia życzę Tobie, sobie

i kobietom na całym globie!

By marzenia się spełniły,

a Nas chłopy wyręczyli!

My dziś ciastka i kaweczki,

Nasze święto dziś Babeczki!"

Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietkom składają członkowie redakcji gazetki Borowska News: płeć piękna i ta brzydsza też :)   


 13.02.2015 r.

Bal karnawałowy - Walentynki 

  

organizatorzy: p. D. Zniszczoł, p. P. Zaleszczak, p. R. Mościńska, p. K. Kupiec oraz p. A Kamiński 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


03.02.2015 r.

Szkolenie Rady Pedagogicznej z zakresu udzielania tzw. Pierwszej Pomocy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu:

"Bezpieczna i przyjazna szkoła - Razem bezpieczniej z fantomami" 

   

Szkolenie przeprowadzili: p. Piotr Zaleszczak oraz p. Tomek Horwat


 Z okazji Walentynek

życzymy wszystkim podopiecznym  i pracownikom MOW

Wszystkiego Najlepszego, duuuuuuuużo miłości,

uśmiechu na twarzy oraz pogody ducha. 

"Miłość nie kryje się w drugiej osobie, jest w nas -

to my ją budzimy, lecz potrzebujemy do tego drugiej osoby"

                                                 Paulo Coelho

Redakcja gazetki - Borowska News


22.01.2015 r. Ferie zimowe

W dniu 22 stycznia wychowankowie wybrali się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Główną atrakcją była nowo otwarta hala - AFRYKARIUM.  

   

Organizator wyjścia: p. Piotr Zaleszczak

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie....


Nasza placówka promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej. 

 Autorski Program Szkoły Promującej Zdrowie na lata 2015-2017

 "W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch" ( kliknij na plik pdf- 0,3Mb)

Autorzy programu: p. Danuta Milej, p. R. Mościńska oraz p. P. Zaleszczak 

Zespół do spraw promocji zdrowia:

1. Koordynator - Danuta Milej

2. Renata Mościńska

3. Piotr Zaleszczak - koordynator d/s bezpieczeństwa

4. Dorota Zniszczoł - opiekun Samorząd Wychowanków

5. Monika Koksanowicz -  opiekun Samorząd Wychowanków

6. Tomasz Horwat -  koordynator d/s bezpieczeństwa

7. Agnieszka Stanisławska - intendentka d/s żywienia

8. Ewa Gancarz - Stowarzyszenie Sportów Wodnych

9. Sandra Pałac - Rada Wychowanków