Home

 
(kliknij aby dowiedzieć się więcej...) 

W naszym ośrodku, od 2 stycznia 2017 r.  do 31 grudnia 2018 r. jest realizowany
projekt  " NOWA PERSPEKTYWA - LEPSZY START ",
współfinansowany ze środków Europejskiego  Funduszu Społecznego ,
w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020.  


  Aktualności...    

15.04.2018 r. 
Sportowe wydarzenia kwietnia. 
 
W minionym miesiącu wzięliśmy udział w kilku wydarzeniach sportowo - rekreacyjnych. W ramach Wrocławskiej Inicjatywy Kulturalno - Sportowej uczestniczyliśmy w warsztatach z crossfit i kręgli.
   
Wystartowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym. Mieliśmy również okazję trenować w Fitness Academy Arkady. 
 
opiekun i organizator zajęć: p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21.03.2018 r. 
I Dzień Wiosny 
 
Jak co roku 21 marca wychowankowie naszej placówki witają nadejście nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. 
   
Organizatorzy przygotowali dla uczestników turniej gry w piłkę nożną dla chłopców, turniej tenisa stołowego dla dziewcząt. Nie obyło się bez konkursu plastycznego - malowano wiosnę. Dzieci odczytały przygotowane przez siebie wiersze o wiośnie zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. 
 
organizatorzy: p. K. Tołłoczko, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki oraz p. M. Koksanowicz 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

13.03.2018 r. 
Wolontariat
 
Nasze dziewczęta pracowały jako wolontariuszki na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
 Najpierw przez dwa dni dziewczęta przygotowywały materiały dla 2500 uczestników a następnie w trakcie ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która odbywała się w Hali Stulecia, obsługiwały stoiska z pizzą i rozdawały trenerom ankiety. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy przedsięwzięcia byli bardzo zadowoleni i dumni z zaangażowania dziewcząt w pracę. Gratulujemy...
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki:  p. S. Ostrowski oraz p. B. Popławska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 03.02.2018 r. 
Zabawa karnawałowa
 
Hasłem przewodnim zabawy karnawałowej było RECYCLING. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością projektując i wykonując stroje na zabawę z materiałów, które poddaje się na co dzień segregacji.
  
Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione w galerii zdjęć. Serdeczne podziękowania dla organizatorów zabawy.
 
organizatorzy imprezy: Opiekunowie samorządu wychowanków: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski.
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

15-19.01.2018 r. 
Zimowisko w Karpaczu
 
Góry przywitały nas piękną zimą, dzięki czemu dziewczyny mogły uskuteczniać saneczkarstwo.  W wolnych chwilach obozowiczki korzystały z szeregu atrakcji turystycznych Karpacza: odwiedziły Świątynię Wang, Western City - miasto prawdziwych kowbojów, czy poznawały tajemnicę Ducha Gór.

   
Oczywiście systematycznie - jak na prawdziwe turystki i kobiety przystało, odwiedzały pobliskie stragany celem zakupu drobnych upominków dla bliskich i znajomych. Dziewczyny wróciły do Wrocławia zadowolone i wypoczęte z fajnymi zimowymi wspomnieniami, tym bardziej, że we Wrocławiu królowała w najlepsze wiosenna aura. 
 
organizatorzy wypoczynku: p. K. Włoszek oraz p. D. Zniszczoł. 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Konferencja "Budowanie kultury wolontariatu"
Nowy Sad - Serbia, 8 grudnia 2017 r. 
 
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób z 50 organizacji. Reprezentantka  z Impart - u z Wrocławia, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, przedstawiła funkcjonowanie wolontariatu we Wrocławiu, opowiadając między innymi o doskonałej współpracy z naszą placówką. 
Prezentacja z wykładu... (kliknij aby pobrać plik pdf)

Organizatorzy konferencji: Novi Sad 9019 - "European Youth Capital 2019", Novi Sad 2021 - "European Capital of Culture 2021"
Koordynator: p. S. Ostrowski