Home
 

" Jubileusz 70-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego "

19-20.10.2018 r.  

 

W dniu 19 października 2018 roku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Wojtka Bellona we Wrocławiu(obecnie w Zespole Placówek Oświatowych nr 3). Na spotkanie przybyli znakomici goście: Przedstawiciele Departamentu Edukacji we Wrocławiu, w tym Pani Ewa Szczęch - Dyrektor Wydziału Szkół Podstawowych i Specjalnych, Pani Aleksandra Gorzelewska - Zastępca Dyrektora Wydziału Finansów Oświatowych, Pani Aleksandra Nesterowicz - Kierownik Wydziału Szkół Specjalnych i Placówek

...czytaj więcej...- relacja z wydarzenia...(kliknij). 

Wydanie Jubileuszowe - "Ośrodek kiedyś i dziś" (kliknij aby pobrać plik pdf) 

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


  ...Aktualności...    

09-10.11.2018 r. 
Projekt "Bliżej"
  
W dniach 9-10 listopada, podobnie jak w latach poprzednich, organizowaliśmy projekt "Bliżej", którego celem jest aranżowanie sytuacji, w której nasi wychowankowie i ich rodzice( w tym roku nawet całe rodziny) poprzez wspólne działania i aktywności mogą spotkać się ze sobą inaczej, więcej, bardziej. Podobnie jak w poprzednich latach projekt organizowany był przy współpracy CREDIT SUISSE i Stowarzyszenia "Przystanek".
  
Rodzice i ich pociechy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, a  organizatorzy pełni podziwu dla ich zaangażowania, wspólnej pracy i bliskości. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: p. A. Szewczyszyn, p. M. Dziewulska - Hutnik  

20.09.2018 r. / 24.09.2018 r. 
Wolontariat na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności 
 
Po przerwie wakacyjnej nasze dziewczęta wznowiły udział w pracach jako wolontariuszki  na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
W dniach 20 i 24 września br. przygotowywały w siedzibie fundacji pakiety szkoleniowe dla trenerów z całej Polski. Jeden z pakietów trafił w ręce naszej wychowawczyni - p. Marzeny Naszczak, która zamierza poprowadzić drużynę z naszej placówki aż do wielkiego finału w ramach Olimpiady Kreatywności, która wzorem lat ubiegłych odbędzie się w marcu 2019 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.
 
opiekun grupy wolontariatu: p.  S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

01.09.2018 r. 
Survival Race 
Miejski bieg z przeszkodami we Wrocławiu 
  
Dzięki uprzejmości p. D. Milej grupa wychowanków miała okazję wziąć udział w miejskim biegu z przeszkodami we Wrocławiu(Survival Race) na dystansie 3 km. Uczestnicy musieli pokonać naszpikowaną przeszkodami trasę. Bieg ten był zarazem wyzwaniem i szansą, żeby oderwać się od codziennego trybu życia. Podczas naszego biegu mogliśmy poczuć się jak na planie filmowym Tomb Ridera, gdzie też biegnie się przez tor przeszkód i jest interakcja z otaczającym nas środowiskiem. Nie ma co dużo pisać...po prostu była to super przygoda i dobra zabawa. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizator wejściówek: p. D. Milej 
opiekun grupy: p. A. Kozub 

 28.08.2018 r. 
Projekt kulinarno - kulturalny
"A ku-ku " 
 

W naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z Credit Suisse  w wychowankami w ramach projektu "A ku-ku", który realizowany jest w ośrodku przez stowarzyszenie " Przystanek", a jego celem poza edukacyjno-kulturalnymi spotkaniami z wolontariuszami jest zakup książek do biblioteki szkolnej.
   
Podczas tych zajęć  wolontariuszki Ania i Asia gotowały z nami pierogi, a potem uczyły wychowanków trudnej sztuki haftu, który jest pasją Ani. Świetne zajęcia, świetne wolontariuszki, świetna zabawa. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
koordynator zajęć: p. A. Szewczyszyn

23.06 - 08.07.2018 r. 
Wypoczynek letni 2018 
Obóz rowerowy 
 
  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub
 


23.06 - 08.07.2018 r.  
Wypoczynek letni 2018
Obóz wędrowny 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek 

 


23.06 - 08.07.2018 r. 

Wypoczynek letni 2018 

Obóz kajakowy


galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

organizatorzy wypoczynku: p. S. Boguś, p. M. Kawlinajtis 


22.06.2018 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 
   
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 15.04.2018 r. 
Sportowe wydarzenia kwietnia. 
 
W minionym miesiącu wzięliśmy udział w kilku wydarzeniach sportowo - rekreacyjnych. W ramach Wrocławskiej Inicjatywy Kulturalno - Sportowej uczestniczyliśmy w warsztatach z crossfit i kręgli.
   
Wystartowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym. Mieliśmy również okazję trenować w Fitness Academy Arkady. 
 
opiekun i organizator zajęć: p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21.03.2018 r. 
I Dzień Wiosny 
 
Jak co roku 21 marca wychowankowie naszej placówki witają nadejście nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. 
   
Organizatorzy przygotowali dla uczestników turniej gry w piłkę nożną dla chłopców, turniej tenisa stołowego dla dziewcząt. Nie obyło się bez konkursu plastycznego - malowano wiosnę. Dzieci odczytały przygotowane przez siebie wiersze o wiośnie zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. 
 
organizatorzy: p. K. Tołłoczko, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki oraz p. M. Koksanowicz 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

13.03.2018 r. 
Wolontariat
 
Nasze dziewczęta pracowały jako wolontariuszki na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
 Najpierw przez dwa dni dziewczęta przygotowywały materiały dla 2500 uczestników a następnie w trakcie ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która odbywała się w Hali Stulecia, obsługiwały stoiska z pizzą i rozdawały trenerom ankiety. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy przedsięwzięcia byli bardzo zadowoleni i dumni z zaangażowania dziewcząt w pracę. Gratulujemy...
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki:  p. S. Ostrowski oraz p. B. Popławska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 03.02.2018 r. 
Zabawa karnawałowa
 
Hasłem przewodnim zabawy karnawałowej było RECYCLING. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością projektując i wykonując stroje na zabawę z materiałów, które poddaje się na co dzień segregacji.
  
Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione w galerii zdjęć. Serdeczne podziękowania dla organizatorów zabawy.
 
organizatorzy imprezy: Opiekunowie samorządu wychowanków: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski.
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

15-19.01.2018 r. 
Zimowisko w Karpaczu
 
Góry przywitały nas piękną zimą, dzięki czemu dziewczyny mogły uskuteczniać saneczkarstwo.  W wolnych chwilach obozowiczki korzystały z szeregu atrakcji turystycznych Karpacza: odwiedziły Świątynię Wang, Western City - miasto prawdziwych kowbojów, czy poznawały tajemnicę Ducha Gór.

   
Oczywiście systematycznie - jak na prawdziwe turystki i kobiety przystało, odwiedzały pobliskie stragany celem zakupu drobnych upominków dla bliskich i znajomych. Dziewczyny wróciły do Wrocławia zadowolone i wypoczęte z fajnymi zimowymi wspomnieniami, tym bardziej, że we Wrocławiu królowała w najlepsze wiosenna aura. 
 
organizatorzy wypoczynku: p. K. Włoszek oraz p. D. Zniszczoł. 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Konferencja "Budowanie kultury wolontariatu"
Nowy Sad - Serbia, 8 grudnia 2017 r. 
 
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób z 50 organizacji. Reprezentantka  z Impart - u z Wrocławia, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, przedstawiła funkcjonowanie wolontariatu we Wrocławiu, opowiadając między innymi o doskonałej współpracy z naszą placówką. 
Prezentacja z wykładu... (kliknij aby pobrać plik pdf)

Organizatorzy konferencji: Novi Sad 9019 - "European Youth Capital 2019", Novi Sad 2021 - "European Capital of Culture 2021"
Koordynator: p. S. Ostrowski