Home

 


  ...Aktualności...    

08-09.11.2019 r.
Projekt "Bliżej
 
W dniach 8 i 9 listopada już po raz siódmy organizowaliśmy Projekt "Bliżej" , których celem jest aranżowanie sytuacji, w której nasi wychowankowie i ich rodzice(w tym roku nawet całe rodziny) poprzez wspólne działania i aktywność  mogą spotkać się ze sobą inaczej, bliżej.

   
W pierwszy dzień dzieci i ich rodzice uczestniczyli w grze miejskiej na terenie Wrocławia, a drugiego dnia wspólnie odwiedziliśmy wrocławskie ZOO. Podobnie jak w poprzednich edycjach projekt realizowany był przy współpracy Credit Suisse i Stowarzyszenie "Przystanek". Podobnie też jak w poprzednich latach zarówno rodzice jak i dzieci były bardzo zadowolone z udziału w tym przedsięwzięciu. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Wolontariat "Desination Imagination"
 
Dziewczęta z naszej placówki już dwukrotnie w październiku wzięły udział w wolontariacie na  rzecz  Desination Imagination, fundacji zajmującej się rozwojem i wspieraniem kreatywności dzieci i młodzieży. W ramach przygotowań do ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności w marcu 2020 roku, pracowały nad przygotowaniem pakietów i materiałów dla trenerów i drużyn, które wezmą w niej udział.

   
Dziewczyny są po prostu niezastąpione a panie z fundacji nie mogą się ich nachwalić. To jeszcze nie koniec naszych działań wolontariackich, których zwieńczeniem będzie praca przy obsłudze gości z całej Polski i z zagranicy w Hali Stulecia we Wrocławiu. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
koordynator działań wolontariackich: p. S. Ostrowski.

 21.10.2019 r. 
"Dzień bez papierosa" 
 
Dnia 21 października w naszym ośrodku obchodziliśmy Dzień bez papierosa. Każda z grup miała za zadanie plakat na zadany temat, wiersz, scenkę, film itp. Zabawa była świetna i pełna humoru. Dziewczęta przygotowały filmy, które samodzielnie przygotowały i zmontowały. Chłopcy przygotowali scenki i wiersze. Komisja w składzie, której wchodzili wicedyrektor Piotr Piotr Kitliński - Kaczor, psycholog Paweł Romaszko oraz przewodnicząca samorządu Wiktoria, oceniała przygotowane przez grupy plakaty i występy, aby po naradzie przyznać nagrody za 3 pierwsze miejsca.

   
Zwyciężyły dziewczęta z grupy 7 , drugie miejsce zajęła grupa 6 a na ostatnim miejscu podium znalazła się grupa 3 chłopców. Drobnymi upominkami nagrodzeni zostali także Ci, którzy w ogóle unikają palenia papierosów i to nie tylko wychowankowie ale i dorośli. Mogą być przykładem i zachętą rzucenia papierosów dla innych. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: opiekunowie samorządu - p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski
 

16.10.2019 r. 
Wybory do Samorządu Wychowanków
 
W dniu 16 października 2019 r. w naszej placówce odbyły się wybory do Samorządu Wychowanków oraz wybory  na Rzecznika Praw Dziecka. Przewodniczącą samorządu została wybrana Wiktoria, zastępcą została Kamila a sekretarzem Dylan. 
  
Obowiązki Rzecznika Praw Dziecka w naszej placówce na rok szkolny 2019/2020 pełnić będzie p. Anna Jabłońska. 
 
Organizatorzy wyborów - opiekunowie samorządu p. K. Włoszek, p. D. Zniszczoł oraz p. S. Ostrowski.

23.06.2019 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
  
Koniec lekcji, klasówek i prac domowych - rok szkolny 2018/2019 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników placówki. Wszyscy zebrali się na stołówce, gdzie nastąpiło przekazanie sztandaru placówki uczniom klas ósmych.

 
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu. Na zakończenie uroczystości dyrektor placówki pogratulowała uczniom wyników w nauce, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

24.06.2019 r. - 07.08.2019 r. 
Wypoczynek letni- "Lubniewice 2019"
Obóz wędrowny 
  
 
Organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

24.06.2019 r. - 07.08.2019 r. 
 
Wypoczynek letni 2019
Obóz rowerowy 
  
Organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 17.05.2019 r. 
Projekt KU - KU w MOW Wrocław

W piątek 17 maja w ramach projektu  KU-KU gościły w placówce Oliwia, Marta, Yudith, pracownice Credit Suisse. Opowiadały o swoich pasjach, podróżach(m.in. do Brazylii) a Yudith, która jest Indonezyjką opowiadała bardzo ciekawie o swoim rodzinnym kraju. Wspólnie z dziewczętami z grupy VII i VIII gotowały indonezyjską potrawę - makaron z grzybami i orginalnymi przyprawami. Było ciekawie i bardzo smacznie.
  
Wydzarzenie zorganizowało stowarzyszenie Przystanek wspólnie  z Credit Suisse i MOW Wrocław.
Dziekujemy...
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

04.05.2019 r. 
Mecz finałowy w Blind Football'u o Puchar Polski 
Dolnośląski Specjalny Ośrodek - Szkolno Wychowawczy we Wrocławiu
  
Dnia  4 maja 2019 roku grupa dziewcząt z naszego ośrodka miała okazję gościć w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej 16, gdzie mieliśmy okazję oglądać mecz finałowy w Blind Football'u o Puchar Polski.
   
Trofeum przypadło drużynie Śląsk Wrocław. Sportowe emocje poprzedziła oficjalna ceremon ia otwarcia turnieju, który otworzył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Nie zabrakło również przedstawicieli klubu Śląska Wrocław - prezesa Piotra Waśniewskiego i wiceprezesa Wojciecha Bochanka oraz wielu innych zacnych gości. Zmagania oglądali m.in. Jerzy Górski, Bartłomiej Skrzyński czy Tomasz Schimscheiner.
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekun grupy - p. S. Ostrowski 

27.03.2019 r. 
W naszym ośrodku miał miejsce uroczysty apel, na którym zostały wręczone certyfikaty i drobne upominki uczestnikom wolontariatu i dziewczętom z grupy kreatywnej Olimpiady Kreatywności 2019 Destination Imagination.

 
Swoją obecnością zaszczyciła nas i gratulacje składała p. Anna Markowicz z "DI". 

Koordynatorzy wolontariatu: p. S. Ostrowski, p. D. Zniszczoł oraz najbardziej kreatywny trener DI: p. M. Naszczak 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
 

01.03.2019 r. 
Wolontariat wychowanków na rzecz
Projektu Destinations Imaginations

 
 „Półtora tysiąca uczestników z całej Polski, drużyna zagraniczne między innymi z USA i Ekwadoru, stu czterdziestu wolontariuszy, wyjątkowe projekty, spotkania i nauka przez zabawę – Wrocław na trzy dni, od piątku, 1 marca 2019 r., stał się polską stolicą kreatywności. Nie mogło tam zabraknąć młodzieży z naszego ośrodka.
   
Nasi wolontariusze, prowadzeni przez koordynatora wolontariatu w MOW, p. Sławka Ostrowskiego oraz przy wsparciu p. Doroty Zniszczoł, bardzo sprawnie, z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na ustach pracowali na rzecz Destination Imagination, zarówno w trakcie trwania samej Olimpiady Kreatywności ale także w przygotowaniach do tego wydarzenia. Spisali się na medal J
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
opiekunowie wolontariatu: p. S. Ostrowski oraz p. D. Zniszczoł 

15.02.2019 r. 

Konferencja podsumowująca 

 Projekt Nowa Perspektywa - Lepszy Start

W dniu 15 lutego 2019 roku odbyła się konferencja podsumowująca  Projekt Nowa Perspektywa - Lepszy Start. Spotkanie odbyło się w Hotelu Radisson Blue. W konferencji wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - lidera projektu, przedstawiciele organów prowadzących i 11 młodzieżowych ośrodków wychowawczych - partnerów projektu.

   

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 


27.01.2019 r. 

Filmowy Bal Karnawałowy 

W naszej placówce odbyła się zabawa karnawałowa, którym hasłem przewodnim był FILM. Młodzież przejawiła dużą dozę inwencji projektując i wykonując stroje na zabawę i wykazując się  dużą znajomością muzyki filmowej. Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

   

galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

organizatorzy: opiekunowie samorządu wychowanków: p. S. Ostrowski, p. D. Zniszczoł oraz p. K. Włoszek.


09-10.11.2018 r. 
Projekt "Bliżej"
  
W dniach 9-10 listopada, podobnie jak w latach poprzednich, organizowaliśmy projekt "Bliżej", którego celem jest aranżowanie sytuacji, w której nasi wychowankowie i ich rodzice( w tym roku nawet całe rodziny) poprzez wspólne działania i aktywności mogą spotkać się ze sobą inaczej, więcej, bardziej. Podobnie jak w poprzednich latach projekt organizowany był przy współpracy CREDIT SUISSE i Stowarzyszenia "Przystanek".
  
Rodzice i ich pociechy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, a  organizatorzy pełni podziwu dla ich zaangażowania, wspólnej pracy i bliskości. 
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy: p. A. Szewczyszyn, p. M. Dziewulska - Hutnik  

20.09.2018 r. / 24.09.2018 r. 
Wolontariat na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności 
 
Po przerwie wakacyjnej nasze dziewczęta wznowiły udział w pracach jako wolontariuszki  na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
W dniach 20 i 24 września br. przygotowywały w siedzibie fundacji pakiety szkoleniowe dla trenerów z całej Polski. Jeden z pakietów trafił w ręce naszej wychowawczyni - p. Marzeny Naszczak, która zamierza poprowadzić drużynę z naszej placówki aż do wielkiego finału w ramach Olimpiady Kreatywności, która wzorem lat ubiegłych odbędzie się w marcu 2019 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu.
 
opiekun grupy wolontariatu: p.  S. Ostrowski
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

01.09.2018 r. 
Survival Race 
Miejski bieg z przeszkodami we Wrocławiu 
  
Dzięki uprzejmości p. D. Milej grupa wychowanków miała okazję wziąć udział w miejskim biegu z przeszkodami we Wrocławiu(Survival Race) na dystansie 3 km. Uczestnicy musieli pokonać naszpikowaną przeszkodami trasę. Bieg ten był zarazem wyzwaniem i szansą, żeby oderwać się od codziennego trybu życia. Podczas naszego biegu mogliśmy poczuć się jak na planie filmowym Tomb Ridera, gdzie też biegnie się przez tor przeszkód i jest interakcja z otaczającym nas środowiskiem. Nie ma co dużo pisać...po prostu była to super przygoda i dobra zabawa. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizator wejściówek: p. D. Milej 
opiekun grupy: p. A. Kozub 

 28.08.2018 r. 
Projekt kulinarno - kulturalny
"A ku-ku " 
 

W naszej placówce odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z Credit Suisse  w wychowankami w ramach projektu "A ku-ku", który realizowany jest w ośrodku przez stowarzyszenie " Przystanek", a jego celem poza edukacyjno-kulturalnymi spotkaniami z wolontariuszami jest zakup książek do biblioteki szkolnej.
   
Podczas tych zajęć  wolontariuszki Ania i Asia gotowały z nami pierogi, a potem uczyły wychowanków trudnej sztuki haftu, który jest pasją Ani. Świetne zajęcia, świetne wolontariuszki, świetna zabawa. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.  
 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 
koordynator zajęć: p. A. Szewczyszyn

23.06 - 08.07.2018 r. 
Wypoczynek letni 2018 
Obóz rowerowy 
 
  
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. R. Lewiński, p. A. Kozub
 


23.06 - 08.07.2018 r.  
Wypoczynek letni 2018
Obóz wędrowny 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...
organizatorzy wypoczynku: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek 

 


23.06 - 08.07.2018 r. 

Wypoczynek letni 2018 

Obóz kajakowy


galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

organizatorzy wypoczynku: p. S. Boguś, p. M. Kawlinajtis 


22.06.2018 r. 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 
   
Galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie...

 15.04.2018 r. 
Sportowe wydarzenia kwietnia. 
 
W minionym miesiącu wzięliśmy udział w kilku wydarzeniach sportowo - rekreacyjnych. W ramach Wrocławskiej Inicjatywy Kulturalno - Sportowej uczestniczyliśmy w warsztatach z crossfit i kręgli.
   
Wystartowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w tenisie stołowym. Mieliśmy również okazję trenować w Fitness Academy Arkady. 
 
opiekun i organizator zajęć: p. M. Stawicki 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 21.03.2018 r. 
I Dzień Wiosny 
 
Jak co roku 21 marca wychowankowie naszej placówki witają nadejście nowej pory roku. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. 
   
Organizatorzy przygotowali dla uczestników turniej gry w piłkę nożną dla chłopców, turniej tenisa stołowego dla dziewcząt. Nie obyło się bez konkursu plastycznego - malowano wiosnę. Dzieci odczytały przygotowane przez siebie wiersze o wiośnie zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. 
 
organizatorzy: p. K. Tołłoczko, p. S. Ostrowski, p. T. Horwat, p. J. Kalinowski, p. M. Stawicki oraz p. M. Koksanowicz 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

13.03.2018 r. 
Wolontariat
 
Nasze dziewczęta pracowały jako wolontariuszki na rzecz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.
  
 Najpierw przez dwa dni dziewczęta przygotowywały materiały dla 2500 uczestników a następnie w trakcie ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która odbywała się w Hali Stulecia, obsługiwały stoiska z pizzą i rozdawały trenerom ankiety. Trzeba zaznaczyć, że organizatorzy przedsięwzięcia byli bardzo zadowoleni i dumni z zaangażowania dziewcząt w pracę. Gratulujemy...
 
organizatorzy wolontariatu z ramienia placówki:  p. S. Ostrowski oraz p. B. Popławska
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

 03.02.2018 r. 
Zabawa karnawałowa
 
Hasłem przewodnim zabawy karnawałowej było RECYCLING. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością projektując i wykonując stroje na zabawę z materiałów, które poddaje się na co dzień segregacji.
  
Bawiliśmy się wspaniale, co zostało uwiecznione w galerii zdjęć. Serdeczne podziękowania dla organizatorów zabawy.
 
organizatorzy imprezy: Opiekunowie samorządu wychowanków: p. D. Zniszczoł, p. K. Włoszek oraz p. S. Ostrowski.
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcia... 

15-19.01.2018 r. 
Zimowisko w Karpaczu
 
Góry przywitały nas piękną zimą, dzięki czemu dziewczyny mogły uskuteczniać saneczkarstwo.  W wolnych chwilach obozowiczki korzystały z szeregu atrakcji turystycznych Karpacza: odwiedziły Świątynię Wang, Western City - miasto prawdziwych kowbojów, czy poznawały tajemnicę Ducha Gór.

   
Oczywiście systematycznie - jak na prawdziwe turystki i kobiety przystało, odwiedzały pobliskie stragany celem zakupu drobnych upominków dla bliskich i znajomych. Dziewczyny wróciły do Wrocławia zadowolone i wypoczęte z fajnymi zimowymi wspomnieniami, tym bardziej, że we Wrocławiu królowała w najlepsze wiosenna aura. 
 
organizatorzy wypoczynku: p. K. Włoszek oraz p. D. Zniszczoł. 
galeria zdjęć...kliknij na zdjęcie... 

Konferencja "Budowanie kultury wolontariatu"
Nowy Sad - Serbia, 8 grudnia 2017 r. 
 
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób z 50 organizacji. Reprezentantka  z Impart - u z Wrocławia, organizatora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, przedstawiła funkcjonowanie wolontariatu we Wrocławiu, opowiadając między innymi o doskonałej współpracy z naszą placówką. 
Prezentacja z wykładu... (kliknij aby pobrać plik pdf)

Organizatorzy konferencji: Novi Sad 9019 - "European Youth Capital 2019", Novi Sad 2021 - "European Capital of Culture 2021"
Koordynator: p. S. Ostrowski